Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Do trzech razy sztuka. Kolejny przetarg na montaż przydomowej fotowoltaiki w gminie Turek

Do trzech razy sztuka. Kolejny przetarg na montaż przydomowej fotowoltaiki w gminie Turek
 

To już kolejne postępowanie w sprawie instalacji fotowoltaicznych w gminie Turek. – Mamy nadzieję, że tym razem oferty będą spełniać nasze wszystkie wymagania – mówił na wtorkowej sesji Rady Gminy Turek wójt Karol Mikołaczyk. 13 grudnia nastąpi otwarcie ofert.

Już na wiosnę, wcześniej zadeklarowani mieszkańcy gminy Turek podpisywali umowy na dofinansowanie montażu przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Drugi przetarg na inwestycję trzeba było unieważnić, bo nad cała sprawę zawisła groźba utraty dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Pierwszy przetarg na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, ogłoszony jeszcze w listopadzie 2021 roku, unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny ofert, wynikające z braku komponentów do montażu instalacji w okresie wzmożonego zainteresowania.

reklama

Żeby uniknąć takich sytuacji przed ogłoszeniem drugiego przetargu gmina Turek podpisała umowę z firmą zewnętrzną, która przygotowała całą specyfikacje techniczną. Tak wyspecyfikowano inwertery, że na dzień składania ofert nie było ich na rynku – mówił wójt.Żadna z firm nie spełniała naszych wymagań w 100 procentach, mimo to wybraliśmy firmę, która była jak najbliżej naszych warunków. I praktycznie byliśmy gotowi do podpisania umowy, ale w przeddzień okazało się, ze jedna z firm złożyła skargę u prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Choć nie hamowało to procesu podpisania umowy, pojawiła się groźba utraty dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, a to przy tej inwestycji kluczowa sprawa. W tej sytuacji drugie postępowanie przetargowe również unieważniono.

8 listopada gmina Turek ogłosiła trzecie, z nowymi wymaganiami technicznymi inwerterów i paneli, dostępnymi na rynku. – W przetargu wysoko punktujemy oświadczenie, że na dzień składania ofert, firma dysponuje wszystkimi komponentami – podkreślał wójt, zaznaczając, że dla mieszkańców gminy najważniejsze są dwie informacje – nie będzie wzrostu cen a montaż i korzystanie z instalacji ma się odbywać na starych, upustowych zasadach.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Gmina bez wicewójta? Katarzyna Skotarek...

Gmina bez wicewójta? Katarzyna Skotarek odchodzi na...

20 st.
Posłużą do nauki i rozrywki. 24 nowe laptopy...

Posłużą do nauki i rozrywki. 24 nowe laptopy trafiły...

30-12-2022
Gmina Turek. Połowa urzędu zajmuje się węglem,...

Gmina Turek. Połowa urzędu zajmuje się węglem, ale...

22-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama