sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Magiczny czas w Dobrej. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła już w najbliższy weekend!

Magiczny czas w Dobrej. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła już w najbliższy weekend!
 

Tego nie można przegapić! Przed nami dwa dni wypełnione po brzegi prawdziwie magiczną atmosferą. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Pierwsza Gwiazdka”, już w najbliższy weekend na miejskim targowisku w Dobrej! Nie może Was na nim zabraknąć!

Tradycyjnie już kiermasz, organizowany przez Stowarzyszenie „Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.”, odbywa się w jeden z przedświątecznych weekendów. W tym roku, po raz pierwszy w swojej historii, współorganizowany będzie przez miasto i gminę Dobra.

reklama

„Pierwsza Gwiazdka” zaświeci w sobotę, w samo południe. Pierwszy dzień imprezy będzie fantastyczną okazją do przedświątecznych zakupów. Ręcznie wykonane przedmioty, rzeźbione w drewnie, wydziergane na szydełku, wyplecione ze sznurka, wianki, aniołki i koniki. Do tego pyszne domowe przysmaki i przesympatyczne alpaki! Sobotni kiermasz potrwa do godz. 18:00.

W niedzielę rękodzielnicy otworzą swoje stragany już o godz. 10:00, a od godz. 13:30 zacznie się prawdziwa gwiazdkowa magia. Najpierw uroczysty pochód małych i dużych gwiazdek przemaszeruje uliczkami Dobrej, od hali sportowej pod kościół, gdzie grudniowe mroku rozjaśni okazała choinka. Potem, na scenie imprezy, odbędą się występy zaproszonych gości i zespołów ludowych, szkolnych i wokalnych. Nie zabraknie też Gwiazdora!

Tuż przed 18:00 rozstrzygnięcie ogłoszonego przez Stowarzyszenie T.U.R. konkursu na „Gwiazdę roku”, czyli działacza lokalnego, który aktywnie angażuje się w działalność na rzecz swojej społeczności. Potem już tylko wspólne kolędowanie i życzenia.

Synoptycy przewidują na weekend opady śniegu i lekki mróz. Szykuje się więc prawdziwie magiczny czas! Widzimy się w Dobrej!

reklama

Szczegółowy plan kiermaszu poniżej:

Sobota, 10 grudnia

12:00-18:00 „Fabryka Gwiazd” – Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła, potrawy i produkty od przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

W sobotę gastronomicznie zadbają o nas: KGW w Rzymsku, KGW w Potworowie "Potworowianki", KGW w Strachocicach Kolonii "Truskaweczki", Stowarzyszenie "Żuki dla przyszłości", Spółdzielnia Socjalna „Powrócisz Tu”.

W sobotę niebywałą gratką dla małych i dużych będzie zagroda z alpakami z Alpakotela

Niedziela, 11 grudnia

10:00 -18:00 – „Fabryka Gwiazd” – Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła, potrawy i produkty od przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

13:25 – Zbiórka dzieci przebranych za gwiazdki przy hali sportowej w Dobrej

Zachęcamy dzieci i dorosłych, aby przebrali się za Gwiazdki lub mieli ze sobą jakiś element ubioru z motywem gwiazdy, który nawiązuje do nazwy wydarzenia„Pierwsza Gwiazdka”.

13:30 – „Podążali za Gwiazdą”- pochód Gwiazdora z Gwiazdeczkami, wspólne zaświecenie choinki przed kościołem

13:50 – Powitanie Gwiazdora na scenie; wspólna kolęda Gwiazdora z dziećmi „Świeć Gwiazdeczko mała świeć”

14:00 – Koncert „Aleja Gwiazd”

Otwarcie koncertu przez Organizatora Prezes „Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R” Magdalenę Ciołek i przez Gospodarza Burmistrza Miasta i Gminy Dobra Tadeusza Geblera

14:00 – Występy dzieci i zespołu ludowego - Gmina Dobra(dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach, zespół „Serenada”- Gmina Dobra, dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej, koło wokalne z Centrum Kultury w Dobrej)

15:00- Zespół „Znad Swędrni” - Gmina Goszczanów
15:15- Zespół „Dobrowianki” – Gmina Kościelec
15:30- Zespół „Razem” - Gmina Brudzew
15:45- Zespół „Tradycja”- Gmina Malanów
16:00- Zespół „Jarzębinki”- Gmina Malanów
16:15- Zespół „Kawęczyniacy”- Gmina Kawęczyn
16:30- Zespół instrumentalny „Amigos”- Gmina Kawęczyn
16:45- Zespół „Nasze Żuki”- Gmina Turek
17:00- Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” i Zespół Wokalny „Alebabki”- Gmina Kościelec
17:30- „Gwiazda wieczoru” – zespół „Na przekór”
17:45- Rozstrzygnięcie konkursu „Gwiazda Roku”
17:55- Wspólna kolęda włodarzy „Przybieżeli do Betlejem”
18:00- „Gwiazdka do nieba” - wspólne życzenia na Nowy Rok

W niedzielę gastronomicznie zadbają o nas: KGW w Mikulicach, KGW w Rzechcie "Słoneczniki", KGW w Żeronicach, KGW w Linnym "Przy Stawie", KGW w Długiej Wsi, KGW w Czajkowie, KGW w Ostrówku "Pod Lasem", KGW w Miłkowicach, Bar „Bajka u Karoliny”, KGW w Żdżarach "Donatanki".

Wystawcy: gmina Brudzew (Zenon Prużyński, Piotr Staszak, Jakub Staszak, Monika Susło), gmina Dobra (Katarzyna Raźniewska, Konrad Grabowski, Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach), gmina Goszczanów (Joanna Janicka), gmina Kawęczyn (Wiktor Grzybowski, Katarzyna Podkowska), gmina Kościelec (Barbara Wawrzyniak), gmina Malanów (Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie), gmina Przykona (Edyta Skiba, KGW w Przykonie), gmina Turek (Dorota Kośla, Piotr Jaros, Emilia Sylwestrzak, Katarzyna i Dominika Kusz, Angelika Niespodziańska), miasto Turek (Maria Bukowiecka, Sylwia Gruszczyk, Halina Guzik, Agnieszka Bącała, Maria Jarek), gmina Władysławów (Anna Pięciak, Katarzyna Andrzejewska), spoza obszaru (Bożena Witkowska, Anna Janczak, Agnieszka Buczyłko, Monika Sokowicz, Dawid Goral "Alpakotela")

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Magiczny czas w Dobrej. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła już w najbliższy weekend!
Podobne artykuły
Jarmark Mamy dla całych rodzin już w...

Jarmark Mamy dla całych rodzin już w najbliższą sobotę w Parku...

21 maj.
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
O klimacie i dla klimatu. Konferencja w...

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w...

28 kw.
Smaczne i zdrowe gotowanie. Warsztaty z...

Smaczne i zdrowe gotowanie. Warsztaty z Fundacją ze Smakiem!

22 lt.
Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach...

Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach społecznicy z gminy Kawęczyn

5 lt.
Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w...

Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w Wielkopolsce! A umowa na...

10 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama