piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Co w lesie huhu huczy? Sowie piątki z Nadleśnictwem Turek i stowarzyszeniem Szpon

Co w lesie huhu huczy? Sowie piątki z Nadleśnictwem Turek i stowarzyszeniem Szpon
 

Są piękne i wyjątkowe, mają niesamowicie wielkie oczy, a głowę potrafią obrócić aż o 270 stopni! Ciche i tajemnicze, miłośników i obserwatorów ptaków fascynują od lat. Nic dziwnego, że będą bohaterkami aż dwóch spotkań, które jeszcze w lutym zaplanowało Nadleśnictwo Turek.

Sowa – mądra głowa! Czym właśnie sowy zapracowały sobie na swój obecny wizerunek? Jakie odgłosy wydają i gdzie najłatwiej je spotkać? Na te i inne ornitologiczne pytania odpowiedzą turkowscy leśnicy oraz sokolnik ze stowarzyszenia Szpon, Mateusz Moszczyński, który na co dzień pracuje właśnie z sową – Miszą! Luty to doskonały czas na obserwację tych tajemniczych ptaków, miłośników nocnych polowań i samotników gnieżdżących się w opuszczonych ruinach. Okres godowy sów, w zależności od gatunku, zaczyna się bowiem już w grudniu i trwa do maja. To właśnie teraz usłyszymy w lesie charakterystyczne pohukiwania puszczyka, nieco ponure odgłosy godowe puchacza czy wysokie nawoływania pójdźki.

reklama

Jeśli temat sów Was interesuje, z pewnością ucieszycie się z wydarzenia organizowanego przez Nadleśnictwo Turek i stowarzyszenie Szpon, które złożone z dwóch części – terenowej i wykładowej odbędzie się jeszcze w lutym. – „Co w lesie huczy” to wyjątkowe spotkania, których głównymi bohaterkami, będą właśnie sowy zapowiada Beata Kątna z Nadleśnictwa Turek. Już w piątek, 17 lutego, część terenowa, która odbędzie się w obrębie ścieżki dydaktycznej Zieleń. A że sowy upodobały sobie nocny tryb życia, spotkanie zaplanowano po zmroku – o godz. 16:30.

Tydzień później, dokładnie 24 lutego, również o 16:30, spotkanie z Mateuszem i Miszą w Izbie Edukacyjnej „Zdrojki” w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 70 w Turku. W programie wykłady, zwiedzanie obiektu, warsztat artystyczny, wycieczka terenowa oraz ognisko.

Na oba wydarzenia trzeba wcześniej się zapisać. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Nadleśnictwa Turek.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Sukces lęgowy Bocianów Czarnych w...

Sukces lęgowy Bocianów Czarnych w Nadleśnictwie Turek....

28 czerw.
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Wędrowali z psami i poznawali tajemnice...

Wędrowali z psami i poznawali tajemnice lasów. Dogtrekking w Tarnowej...

20 kw.
Okresowy zakaz wstępu do lasu w obrębie...

Okresowy zakaz wstępu do lasu w obrębie Leśnictwa Krwony już 25...

19 kw.
Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate

Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate

9 kw.
Drzewo dla każdego! Darmowe sadzonki w...

Drzewo dla każdego! Darmowe sadzonki w siedzibie Nadleśnictwa Turek!

8 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama