czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Sukces frekwencyjny w gminie! Władysławów z „bańką”, a nawet dwiema i pół!

Sukces frekwencyjny w gminie! Władysławów z „bańką”, a nawet dwiema i pół!
 

Zgodnie z zapowiedzią ekipy jeszcze rządzącej, gminy do 20 tysięcy mieszkańców z najwyższymi frekwencjami w poszczególnych powiatach, dostaną po milionie złotych na rozbudowę i modernizację remiz. W powiecie tureckim niekwestionowaną liderką frekwencyjną okazała się gmina Władysławów.

Strażacy z Chylina doczekają się spełnienia marzeń

Niedzielne wybory, rekordowe pod względem ilości rodaków biorących w nich udział, obfitowały w akcje profrekwencyjne. I to takie skierowane do mieszkańców gmin o odpowiedniej liczbie mieszkańców. Najpierw ogłoszono więc „bitwę o remizy”, później środki zasilające budżet obywatelski, dla kół gospodyń wiejskich i, wreszcie, na rozwój lokalnych klubów sportowych. Wszystkie programy skierowane były do gmin wiejskich, liczących sobie do 20 tysięcy mieszkańców. Już wiadomo, że rekord frekwencyjny padł w gminie Władysławów – 74,81 procent. Najliczniej przy urnach stawili się mieszkańcy samego Władysławowa (81,04 procenta), najmniejszy ich procent skorzystał ze swoich praw wyborczych w komisji obejmującej Skarbki, Natalię i Milinów (68,71 procent). Wszystko wskazuje na to, że marzenie druhów z Chylina uda się więc spełnić. Pisaliśmy o nim tutaj.

reklama

Budżet obywatelski, KGW i kluby sportowe

Zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami rządowymi, gmina do 20 tysięcy mieszkańców z najwyższą frekwencją wyborczą w powiecie, może liczyć też na kolejny milion złotych, który ma zasilić budżet obywatelski. Wygląda na to, że w tym przypadku „promocje się łączą” i Władysławów, wzorem Tuliszkowa, będzie musiał uruchomić budżet obywatelski. Kolejny milion złotych może zostać przeznaczony na realizację zadania, które najpierw wymyślą, zgłoszą i, w głosowaniu, wybiorą sami mieszkańcy gminy.

Na dodatkowe środki mogą liczyć też gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczyła 60 procent. A to oznacza, że nie tylko Władysławów, ale i pozostałe gminy powiatu dostaną dodatkowe środki pieniężne: 250 tysięcy złotych na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych oraz 250 tysięcy złotych dla lokalnego klubu sportowego. Niemal w każdej gminie naszego powiatu frekwencja przekroczyła już nie nawet wymagane 60, ale nawet 70 procent. „Z radością informuję, że frekwencja w gminie Dobra wyniosła 70,79%. Oznacza to, że powinniśmy otrzymać dodatkowe środki finansowe z przeznaczeniem na działalność organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy” – cieszył się w poniedziałek burmistrz Tadeusz Gebler.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Frekwencja na godz. 17.00 w Turku i powiecie....

Frekwencja na godz. 17.00 w Turku i powiecie. II tura Wyborów...

21 kw.
[aktualizacja] Frekwencja w Turku i powiecie na...

[aktualizacja] Frekwencja w Turku i powiecie na godz. 17.00. Wybory...

7 kw.
Przez śniegi i pałacowy park czyli III...

Przez śniegi i pałacowy park czyli III Mikołajkowy Bieg w Chylinie

11-12-2023
Stań na starcie z Mikołajem! Świąteczne...

Stań na starcie z Mikołajem! Świąteczne bieganie w Chylinie już 10...

01-12-2023
Joanna Maciejewska powyborcze podziękowania

Joanna Maciejewska powyborcze podziękowania

18-10-2023
Trochę po nowemu, trochę po staremu. Jak...

Trochę po nowemu, trochę po staremu. Jak wypadli powiatowi kandydaci?...

17-10-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama