wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

W piłkę grali i na WOŚP zbierali! Charytatywny turniej w szkole w Przykonie

W piłkę grali i na WOŚP zbierali! Charytatywny turniej w szkole w Przykonie - fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie 

Jak donosiliśmy już w zeszłym tygodniu Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy w najlepsze gra już w powiecie tureckim. Choć jej finał dopiero pod koniec miesiąca, w Zespole Szkół w Przykonie, już odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej, którego celem było wsparcie tegorocznej akcji sygnowanej przez Jurka Owsiaka. A udało się zebrać niemało, bo aż 5 tysięcy złotych!

- Zrobimy turniej…” takie hasło padło któregoś grudniowego dnia w pokoju nauczycielskim, kiedy to zastanawialiśmy się, jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. I tak od pomysłu do realizacji, turniej odbył się w sobotę, 13 stycznia w Zespole Szkół w Przykonie – opowiada dyrektorka szkoły, Joanna Woźniak-Skopińska.

reklama

Do rozgrywek zaproszono lokalną społeczność, okoliczne firmy i instytucje. – Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób, były to drużyny z firm Ambro Group, ALEXAS, K-FLEX POLSKA, Mleczarnia Turek spółka z o.o., tajemnicza drużyna Kolorowe Serducha (ku naszej radości były to absolwentki Gimnazjum w Przykonie) i równie tajemnicza SOMGORSI, mieszkańcy Gminy Dobra, samorządowcy i pracownicy gminy Przykona, strażacy z OSP Boleszczyn i Przykona – wylicza.

Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatniej minuty, choć przede wszystkim chodziło w niej o dobrą zabawę i wsparcie szczytnego celu. Ostatecznie zwyciężyła firma ALEXAS pokonując w finale firmę Ambro.

Ale rozgrywki to nie wszystko. W przerwie turnieju w mini kawiarence można było wziąć udział w loterii fantowej oraz poczęstować się ciastem upieczonym przez nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Przykonie.

- W czasie turnieju udało się zebrać ponad 5000 zł, ale to nie wszystko, co przekażemy na tegoroczną akcję. W środę, 10 stycznia, wzorem ubiegłego roku, w naszej szkole zorganizowano kiermasz. Tego dnia można było kupić książki, zabawki, gry przyniesione przez dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli. Mimo, że były „z drugiej ręki” wyglądały jak nowe, więc szybko znalazły nowych właścicieli. Kiermasz koordynował Tomek Sobczak, natomiast pomysłodawcami i koordynatorami turnieju byli Edyta Kuźnicka i Jakub Płóciennik – mówi dyrektorka.

reklama

Organizacja imprezy byłaby niemożliwa bez olbrzymiego zaangażowania nauczycieli, emerytów, pracowników administracji, obsługi i Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Przykonie, a także wsparcia sponsorów. Byli to: Admat Sp. Z O.O. Nowe Skalmierzyce, Meble Drawer PPHU Zaremba K., Zakład Cukierniczo-Piekarski MARK Teresa Gabryś, Zakład Mięsny Smoliński Ambro, K-Flex Polska, Mleczarnia w Turku, Termy Uniejów, Klub Nautilius Kręgielnia, Maks-Pol Maksymilian Majchrzak, Wójt Gminy Przykona, Rada Rodziców oraz nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Zespołu Szkół w Przykonie.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie2
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie3
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie4
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie5
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie6
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie7
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie8
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie9
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie10
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie11
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie12
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie13
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie14
fot.: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej w Przykonie15
Podobne artykuły
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Sukcesy tuliszkowskich judoków na...

Sukcesy tuliszkowskich judoków na międzynarodowym turnieju Solanin Cup

11 czerw.
Młodzi tenisiści rywalizowali w Turnieju...

Młodzi tenisiści rywalizowali w Turnieju Akademii "FOREHAND"

10 czerw.
Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia...

Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia Dziecka i Dnia Sportu w...

31 maj.
Debiut Patryka Szulca w turnieju na zasadach...

Debiut Patryka Szulca w turnieju na zasadach K-1. Półfinał i wielki...

29 maj.
Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach...

Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach Wielkopolski KyokuShin Karate

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama