wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Tuliszków: 90 tys. na psy i koty

Tuliszków: 90 tys. na psy i koty
 

Sporo ludzi – więc także i samorządowców – jest miłośnikami czworonogów, ale gdy dochodzi do szacowania kosztów utrzymania bezpańskich zwierząt owo uczucie może lekko przygasnąć. W wtorkowe popołudnie niektórym tuliszkowskim radnym i sołtysom rzedła mina, gdy poruszona została kwestia łożenia na schroniskowe „futrzaki” z budżetu gminy.

W programie obrad XXIV sesji RM w Tuliszkowie znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na 2013r. Projekt ów dojdzie do skutku dzięki środkom zapisanym w gminnym budżecie na rok 2013 w wysokości do 90 000 zł. Są to pieniądze na realizację zadań Gminy i Miasta związanych z przeciwdziałaniem bezdomności zwierząt, zgodnie z przedstawionymi fakturami przez PGKiM w Turku.

reklama

O tym, że wysupłanie znacznych kwot jest konieczne mówił burmistrz Ciesielski: – To są naprawdę ogromne pieniądze, które można by było spożytkować na inne cele, ale niestety do tego zobowiązuje nas prawo. Tutaj specjalnie ruchu nie mamy. (…) Dziś „pso-doba” w schronisku kosztuje nas w granicach 13 zł.

Radni zaakceptowali projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na 2013r. jednogłośnie, a ciekawą propozycję w kwestii czworonogów miał sołtys Kozłowski. Napomknął on pół żartem, że gdyby każdy z radnych adoptował z turkowskiego schroniska po jednym z bezdomnych, tuliszkowskich psiaków, to już wydatki z budżetu na ten cel byłyby mniejsze.

Wspomniany projekt dotyczy takich działań, jak: zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom; opieka nad wolno żyjącymi kotami i ich dokarmianie; odławianie z terenu Gminy i Miasta bezdomnych psów i innych zwierząt; obligatoryjna sterylizacja albo kastracja zwierząt (wykonywana tylko i wyłącznie wobec zwierząt przebywających w schronisku); poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt (realizowane przez schronisko i Urząd Gminy i Miasta Tuliszków); prowadzenie akcji adopcyjnej bezdomnych zwierząt wyłapanych z terenu Gminy i Miasta;  prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie opieki nad zwierzętami i humanitarnego traktowania zwierząt; egzekwowanie we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną obowiązku corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie itd.

reklama

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy i Miasta Tuliszków w roku 2013 zakłada m.in. nieodpłatne, jednorazowe przekazanie w zamian za adopcję psa karmy w ilości 50kg.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Sołeckie wybory w gminie Malanów

Sołeckie wybory w gminie Malanów

16-05-2019
VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego...

VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego...

09-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama