czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Brudzew: Kto szanuje strażaków?

Brudzew: Kto szanuje strażaków?
 

Choć Dzień Strażaka w gminie Brudzew świętowano 4. maja, o tejże imprezie w sposób ożywiony dyskutowano jeszcze pięć dni później, podczas ubiegłotygodniowej, XXXII Nadzwyczajnej Sesji. Wtedy to panowie Maciaszek i Kiciński spierali się o to, czy Rada Gminy była w sposób należyty reprezentowana w trakcie owych obchodów.

Dyskusję w tej kwestii rozpoczął Piotr Maciaszek. Radny nie krył swego niezadowolenia z tego, jak Rada Gminy obeszła się ze strażakami. Samorządowca ubodło to, że w świętowaniu nie wziął udziału przewodniczący Kiciński: – Jeśli pan nie mógł być, no to jest dwóch wiceprzewodniczących. Przedstawiciel Rady na Dniu Strażaka powinien być!

reklama

Tego typu zarzuty wydały się Tomaszowi Kicińskiemu dość dziwne. Przewodniczący Rady Gminy szybko przypomniał Piotrowi Maciaszkowi, że w uroczystościach brał udział niejeden reprezentant tegoż gremium. –  Przecież niektórzy radni są też jednocześnie strażakami. Z tego co wiem, tam było co najmniej trzech czy czterech radnych: pana osoba, radny Kowalewski, radny Kaźmierczak, no i wiceprzewodniczący Wdowiński – wyjaśniał Piotrowi Maciaszkowi Tomasz Kiciński. – Ja nie mogłem być z powodów zawodowych.

Tego typu tłumaczenia bynajmniej nie zadowoliły radnego Maciaszka. Samorządowiec twardo obstawał przy tym, iż wliczanie do puli reprezentantów Rady Gminy druhów, którzy tak czy owak świętowali, to pójście na łatwiznę. Takiego rozumowania, mającego udowodnić czyjś brak szacunku dla członków OSP, nie mógł pojąć Tomasz Kiciński, który nie popierał wnikania w zawiłe rozdzielanie ról strażaka i radnego. Przewodniczący Rady Gminy nie omieszkał zauważyć, iż podobno wśród niektórych osób zapanowało w czasie obchodów duże zadowolenie, wynikające z jego nieobecności.

Na szczęście spór o kwestie szacunku dla strażaków nie zaognił się, gdyż zapał dyskutujących ugasiło poczucie humoru niektórych samorządowców. Ci nieco zmienili temat ustnej potyczki rozważając głośno, kto sobie w czasie Dnia Strażaka podjadł, a czyja nieobecność być może wpłynęła  na mniejsze spożycie trunków.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo: Powiatowe obchody

Wideo: Powiatowe obchody "Dnia Strażaka" oraz...

19-05-2019
Marszałek z wizytą w Turku

Marszałek z wizytą w Turku

15-08-2018
Brudzew: Radny Budynek czeka na kamery

Brudzew: Radny Budynek czeka na kamery

07-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama