sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Gmina Brudzew zaprasza na dożynki

Gmina Brudzew zaprasza na dożynki - Foto: E. Derucka
Foto: E. Derucka 

Moment, kiedy lato powoli przechodzi w jesień to na wsi czas zniż, zbiorów, podsumowań i świętowania po kolejnym zakończonym okresie ciężkiej pracy. Świętowanie to pod potoczną nazwą dożynek jest stałym elementem lokalnej kultury. Tym razem do wspólnej zabawy zaprasza nas gmina Brudzew.

Uroczystość odbędzie się 18 sierpnia o godz. 14.00 w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy. W programie są m.in. polowa Msza Święta, Obrzęd Dożynkowy oraz koncert kapeli Pieczarki. Dużą atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dawnych rzemiosł pod hasłem „Staropolska wieś”. Organizatorzy postarali się, by walory edukacyjne przeplatały się z dobrą zabawą.

reklama

Patronat honorowy nad imprezą objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych dożynkach.

M.A.
 

Gmina Brudzew zaprasza na dożynki

Podobne artykuły

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

30 lip.
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Dobre wieści dla miejscowości Tarnowa!...

Dobre wieści dla miejscowości Tarnowa! Hydrofornia z...

17 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama