wtorek 16 czerwca 2026

Aliny, Anety, Benona

reklama

Medalowy weekend judoków z Tuliszkowa. Sukcesy w Suchym Lesie i trening z mistrzem olimpijskim

Medalowy weekend judoków z Tuliszkowa. Sukcesy w Suchym Lesie i trening z mistrzem olimpijskim
 
reklama

W dniach 22–23 marca zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie, a także w specjalistycznym campie szkoleniowym, który poprowadził Waldemar Legień – dwukrotny złoty medalista olimpijski w judo.

W turnieju startowało sześcioro reprezentantów klubu. W kategorii młodzików najlepiej spisała się Lena Michalak, która zdobyła złoty medal. Michał Kałuża wywalczył srebro, a Fabian Cieślak stanął na najniższym stopniu podium z brązem. Wśród juniorów młodszych dobre przygotowanie do eliminacji Mistrzostw Polski potwierdzili Iga Górska i Wojciech Wągiel, zdobywając brązowe medale. Po wyrównanej walce z rywalami Patryk Brzęcki odpadł w eliminacjach.

reklama

Camp z mistrzem olimpijskim Waldemarem Legieniem

Drugi dzień wydarzenia poświęcony był szkoleniu technicznemu. W campie wzięli udział młodzi zawodnicy: Bartłomiej Józefiak, Fabian Cieślak, Filip Glapiński, Bartosz Janicki, Stanisław Karczewski, Filip Gaj, Antoni Ćwiek, Jakub Zajdel, Zuzanna Siepka i Wiktor Kosiński. Uczestnicy doskonalili technikę walki oraz taktykę, czerpiąc bezpośrednio z wiedzy i doświadczenia utytułowanego olimpijczyka.

Zawodników podczas obu dni zawodów i szkolenia wspierali trenerzy: Michał Gaj, Natalia Poprawska i Bartosz Tończyk. "Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk z firmy IzoSerwis, p. Burmistrz Ewelina Piwońska-Kubiak i p. Radosław Andrzejewski, firma InstalTrans" – podkreśla Michał Gaj, trener i koordynator wyjazdu.

Zarówno turniej, jak i camp, stanowiły ważny etap przygotowań zawodników do kolejnych startów, w tym eliminacji do Mistrzostw Polski.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
O krok od podium. Judocy Akademii walczyli w...

O krok od podium. Judocy Akademii walczyli w prestiżowym Judo Baltic Cup

14 czerw.
Judocy Akademii zdobywali doświadczenie w...

Judocy Akademii zdobywali doświadczenie w Czechach. Trzy dni treningów...

4 czerw.
Judocy Akademii Sportu na prestiżowych...

Judocy Akademii Sportu na prestiżowych campach. Zdobywali...

1 czerw.
Turek areną akrobatycznych pokazów. Za nami...

Turek areną akrobatycznych pokazów. Za nami druga edycja AKROBREAK...

26 maj.
Judocy z Tuliszkowa, Malanowa i Rychwała...

Judocy z Tuliszkowa, Malanowa i Rychwała pokazali formę

14 maj.
XIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i...

XIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Malanowie

22 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama