piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Konwencja wyborcza Towarzystwa Samorządowego

Wideo: Konwencja wyborcza Towarzystwa Samorządowego
 

Zamrożenie podatków na cztery lata, darmowa linia autobusowa, zmniejszanie poziomu bezrobocia, przyśpieszenie lokowania na terenie Turku nowych przedsiębiorstw z kapitałem polskim i zagranicznym – to tylko część postulatów, które tworzą program, z którym burmistrz Czapla idzie do wyborów. Samorządowiec próbuje zostać włodarzem miasta po raz 4 z rzędu.

Z całością programu oraz kandydaturami osób walczących o funkcje radnych powiatowych i miejskich można było zapoznać się podczas niedzielnej konwencji Towarzystwa Samorządowego. Wydarzenie odbyło się w sali Miejskiego Domu Kultury, gdzie zjawili się członkowie i sympatycy TS-u. Każdy z kandydatów miał minutę, by zaprezentować „w pigułce” swoje pomysły na polepszenie życia społeczności Turku i powiatu, a wśród przemawiających znalazły się zarówno znane postaci z kręgu lokalnej polityki, jak i osoby ubiegające się o mandat po raz pierwszy.

O tym, co mieszkańcom do zaoferowania ma TS, mówił dokładnie burmistrz Czapla, prezentując swój program wyborczy. Ten oparty jest na czterech filarach i zawiera propozycje, dotyczące społeczeństwa Turku, lokalnej gospodarki, poprawienia infrastruktury miasta oraz ulepszenia przestrzeni publicznej. Czapla zapowiada, że w przypadku ponownego zostania burmistrzem dążyć będzie m.in. do prowadzenia dalszej modernizacja szkół i przedszkoli, promowania terenów inwestycyjnych, połączenia dróg miejskich i powiatowych w spójny system komunikacyjny, czy też objęcia całego obszaru Turku planami przestrzennymi.

Z konwencji spotkania, polegającej na wyrażaniu przez członków Towarzystwa Samorządowego wzajemnego poparcia, wyłamał się Lech Lament, który choć kandyduje z listy TS-u do Rady Miejskiej, pozwolił sobie na srogą krytykę odpowiedzialnych za dotychczasową sytuację na osiedlu górniczym. Lament narzekał też na zaniedbywanie promowania kultury w placówkach oświatowych, a co za tym idzie na pogarszanie efektów wychowawczych.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama