Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Biegnie 580 km dla chorych dzieci. Dziś przebiegł przez Turek

Wideo: Biegnie 580 km dla chorych dzieci. Dziś przebiegł przez Turek - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Paweł Cieślik, policjant z Katowic, który w piątek rozpoczął swój 580-kilometrowy bieg, dziś rano przebiegł przez Turek. Do samego Konina towarzyszyli mu miłośnicy biegów długodystansowych z naszego powiatu.

Paweł Cieślik to sierżant z katowickiej policji, który w ubiegły piątek wystartował spod Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Biegacz chce pokonać łącznie 580 km i zakończyć swój bieg 11 listopada pod Hospicjum im. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Biegnie, aby zebrać pieniądze na rzecz hospicjów dla dzieci.

Po wczorajszym etapie, biegacz spędził noc w jednym z turkowskich hoteli. Dziś (9 listopada) o godzinie 7:00, Cieślik rozpoczął kolejny etap swojego biegu. Od granic naszego miasta ze wsią Turkowice, przez ulice Łąkową i Konińską, aż do samego Konina, Cieślikowi towarzyszyła grupa biegaczy z turkowskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz Klubu Biegacza Geotermia Uniejów.

Reprezentanci turkowskich służb mundurowych wsparli ultramaratończyka swoją obecnością, ale także pieniędzmi, które zebrali na rzecz chorych dzieci. Na „starcie” obecni byli również Andrzej Drzewiecki, Przewodniczący NSZZ Pracowników Pożarnictwa, Jan Wodziński, Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów oraz komendant KPP w Turku, Grzegorz Gibaszek.

md

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama