sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Wideo: W Turku był jego 420. kilometr. Teraz biegnie do Poznania

Dokładnie w samo południe Dariusz Strychalski wbiegł do Turku. Tutaj też przyłączył się do niego przewodnik po naszych ziemiach. W samym centrum naszego miasta ultramaratończyka przywitał wiceburmistrz Jerzy Kurzawa. Strychalski jest w trakcie 7 dnia charytatywnego „Biegu dla Asi”. "Na liczniku" ma już ponad 420 km.

Dariusz Strychalski to ultramaratończyk z częściowo sparaliżowanym ciałem oraz kłopotami ze wzrokiem. W lipcu 2012 r. wziął udział w najcięższym maratonie na świecie w Dolinie Śmierci w USA, podczas którego pokonał 217 km mieszcząc się w wymaganych 48 godzinach. Poza własnymi słabościami Polak musiał zmierzyć się z górzystym terenem oraz temperaturą powyżej 50st.C.

Bieg rozpoczął się dnia 17 stycznia, spod Urzędu Miejskiego w Łapach (pow. białostocki) i zakończy się 25 stycznia w Poznaniu. Trasa „Biegu dla Asi” będzie przebiegać przez Turek. Dariusz Strychalski zaplanował odcinek Uniejów-Konin i chce go przebiec 23 stycznia (piątek).

„Bieg dla Asi” ma na celu nagłośnienie zbiórki pieniędzy na zabieg przeszczepu komórek macierzystych u Asi Serdyńskiej z Poznania, chorej na zanik mięśni podopiecznej Fundacji „Zwycięzca”. Zabieg jest planowany na marzec 2015 roku, a do jego przeprowadzenia brakuje kwoty 5000 złotych.

Zbiórkę środków prowadzoną przez Dariusza Strychalskiego w czasie biegu można wspomóc dokonując wpłaty na konto Fundacji „Zwycięzca” w Banku PKO BP nr 26 1020 1156 0000 7502 0132 7527, z dopiskiem „Dla Asi”.

Wszyscy zainteresowani biegiem mogą śledzić jego aktualne położenie na profilu https://www.facebook.com/filmthewinner 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama