wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: ZST, INEA i CISCO razem wykształcą nastolatków

Wideo: ZST, INEA i CISCO razem wykształcą nastolatków
 

28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się piknik naukowy „Wiosna z Techniką”, połączony z „Drzwiami Otwartymi” w tejże szkole. W trakcie wtorkowego wydarzenia nastąpiło otwarcie Lokalnej Akademii CISCO, a także podpisanie porozumienia pomiędzy ZST a firmą INEA.

Wydarzenie zainicjowało tradycyjne przecięcie szarfy w drzwiach do sali, w której mieści się  Lokalna Akademii CISCO. Dokonali tego dyrektorowie ZST w Turku – Wioletta Adamiak i Andrzej Rossa, starosta Mariusz Seńko, a także prezes Zarządu INEA S.A. - Janusz Kosiński. Dzięki Lokalnej Akademii uczniowie ZST będą mogli brać udział w autoryzowanych przez firmę CISCO zajęciach, by stać się w przyszłości specjalistami ds. sieci komputerowych. Młodzi ludzie rozwiną swe umiejętności np. z zakresu konfiguracji sieci komputerowych, zarządzania routerami itd.  Będą mogli także dzięki specjalnemu oprogramowaniu wirtualnie złożyć komputer od podstaw. Wiedza zdobyta w ten sposób przełoży się potem na sprawniejszą pracę z prawdziwym sprzętem i podzespołami. – Dzięki pozyskanym urządzeniom każdy uczeń będzie miał możliwość ich podłączania, konfigurowania, łączenia routerów za pomocą szeregowych, odwzorowywania sieci rozległych. (…) Oprócz sprzętu, który tu widzimy, uczniowie będą mieli jeszcze zdalny dostęp do sprzętu, który znajduje się  w Wyższej Szkole Informatyki w Rzeszowie – wyjaśniał Andrzej Rossa.

Dobre wyposażenie pozwoli nastolatkom nie tylko zwiększać umiejętności, ale też zdobyć certyfikaty, takie jak CISCO Certified Network Associate). – Ten certyfikat jest właściwie uznawany na terenie całego świata. (…) Zastosowanie sprzętu firmy CISCO jest bardzo szerokie. Przykładowo wszelkie zabezpieczenia banków bazują na tym systemie. Także pan prezes Kosiński może potwierdzić, że firma INEA w dużym stopniu opiera się na platformie CISCO, co integruje to czego uczniowie uczą się na zajęciach z tym, czym będą zajmować się w swej pracy – mówił starosta Seńko.

28 kwietnia podpisane zostało także porozumienie, na mocy którego firma INEA objęła patronatem profil teleinformatyczny w Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku. – Już podczas krótkiego spotkania poprzedzającego podpisanie porozumienia wymieniliśmy kilkanaście pomysłów na to, jak możemy to zaktywizować, jak dobre może to okazać się dla wszystkich. (…) Pani dyrektor Adamiak zarządza wspaniałą szkołą, liczącą około 1 800 wychowanków. W takiej miejscowości to naprawdę super sprawa. Może za wcześnie by mówić już o wszystkich pomysłach, ale dziś jest to tak trendy, tak potrzebne, tak innowacyjne - chociażby w kontekście e-pracy, telepracy - że ja wierzę w to, że nasza współpraca dla wszystkich stron będzie bardzo owocna – mówił prezes Zarządu INEA S.A.

AW

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama