sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wideo: Rząd ożywi Turecką Strefę Inwestycyjną?

Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik ogłosiła podczas wczorajszego (5.08.2015 r.) posiedzenia Sejmu ożywienie terenów strefy inwestycyjnej w Turku. Wśród zapowiedzianych działań jest włączenie naszej podstrefy do Wałbrzyskiej SSE, dostosowanie TSI do profilu pod produkcję motoryzacyjną oraz szkolenia dla pracowników kopalni i elektrowni.

Według wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik, najlepszym rozwiązaniem dla TSI będzie zastosowanie modelu Wałbrzyskiego, który polega na pobudowaniu hal inwestycyjnych z równoczesnym negocjowaniem warunków ich udostępnienia. – Chodzi o to, aby inwestor nie ponosił ryzyka budowy infrastruktury produkcyjnej – wg minister ma to sprawić, że TSI będzie bardziej konkurencyjna. - Taka inwestycja musiałaby być robiona łącznie z gminą, jak i z powiatem  i musiałaby polegać na równoległym przeszkalaniu pracowników kopalni i elektrowni, już teraz, do roku 2017, przygotowując ich do przebranżowienia ich na branżę motoryzacyjno-elektromechaniczną - dodaje Ilona Antoniszyn-Klik.

Zapytanie do ministerstwa wystosowali posłowie Tomasz Piotr Nowak i Irena Tomaszak-Zesiuk, których interesują działania rządu względem zminimalizowania skutków likwidacji kopalni i elektrowni Adamów.

md

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama