Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Przez Pakułę miastu przejdzie koło nosa 700 000 zł? Wojewoda zaalarmowany

Wideo: Przez Pakułę miastu przejdzie koło nosa 700 000 zł? Wojewoda zaalarmowany
 

W czwartek 17 marca w Urzędzie Miejskim w Turku odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Romualda Antosika. W czasie spotkania włodarz miasta mówił o tym, jak groźne jest to, iż przewodniczący Jan Pakuła unika zwołania sesji Rady Miejskiej. Z wyliczeń władz miasta wynika, że z tego powodu Turek może doznać szkód w łącznej wysokości 701 999,83 zł. Burmistrz nie wyklucza, że w przypadku utraty możliwości pozyskania tak dużych pieniędzy z powodu zaniechań Jana Pakuły, polityk SLD może być pociągnięty do odpowiedzialności. 

To, gdzie podział się Jan Pakuła, jest tematem nr 1 w Turku. Kilka dni temu odbyła się konferencja prasowa z udziałem radnych miejskich: Dariusza Jasaka (PiS), Marioli Pacześnej (Ziemia Turkowska), Pawła Borowskiego i Radosława Idzikowskiego (obaj RiP). Samorządowcy reprezentujący nową, powstającą w Radzie Miejskiej koalicję narzekali na to, że absolutnie nieobecny i nieosiągalny stał się przewodniczący Jan Pakuła. Tymczasem są oczekiwania, że w końcu pojawi się, a także zwoła sesję.

Radni domagają się sesji nadzwyczajnej, z kolei standardowych obrad, podczas których podjęte zostaną pilne projekty uchwał, oczekuje burmistrz. Właśnie o konsekwencjach tego, że Jan Pakuła póki co sesji nie zwołuje, mówił podczas swojego spotkania z dziennikarzami Romuald Antosik. Stosowne pismo trafiło też do wojewody wielkopolskiego. W ocenie władz Turku grozi nam utrata dofinansowania w kwocie 16 999,83 zł na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, a także odrzucenie z przyczyn formalnych wniosku o dofinansowanie termomodernizacji budynku Miejskiego Domu Kultury w wysokości 685 000 zł. Tak oto – jak wskazuje burmistrz – niezwołanie oczekiwanej sesji Rady Miejskiej w ustawowym terminie spowodować może szkodę Gminy Miejskiej Turek w łącznej wysokości 701 999,83 zł.

Czy Jan Pakuła zwoła sesję? A może poskutkuje wysłane do Poznania pismo, w którym burmistrz Antosik wnosi do wojewody o podjęcie przewidzianych prawem działań, w tym wezwanie przewodniczącego Pakuły do niezwłocznego zwołania sesji? Przekonamy się niebawem.

AW
Wideo:MS

 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "Materiał...

26 lt.
reklama
reklama
reklama