środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Wideo: Indiańska noc w Czwórce

„Blade Twarze” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku z klasy IIIb i IId przygotowywały się od dwóch miesięcy do Indiańskiej Nocy, która odbyła się z 4 na 5 listopada w szkole. W tym dniu korytarz szkolny zamienił się w wioskę indiańską, w której zamieszkali „Indianie z Ameryki Północnej”.

Nocna przygoda rozpoczęła się wspólną pracą rodziców i dzieci, którzy budowali indiańskie tipi i wigwamy. Potem uczniowie przybrali plemienne barwy i zasiedli przy ognisku. Uczestnicy wydarzenia nadawali sobie indiańskie imiona, które towarzyszyły im przez całą imprezę. Na zaproszenie jednego z rodziców przybył do wioski pan Jarosław Pruchniewski - pasjonat kultur Indian Ameryki Północnej. Gość przeniósł dzieci w świat Indian poprzez szmery grzechotek, melodyjne tony indiańskiego fletu, rytmiczne odgłosy bębnów zachęcających do wspólnej zabawy. Opowiadał o życiu, zwyczajach i tradycjach rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Przy ognisku dzieci tańczyły, uczyły się pieśni, okrzyków indiańskich, po czym podzieleni zostali na dwa plemiona Czejenów, Lokotów i wykonywali Totemy swoich wiosek, łapacze snów oraz pióropusze.

W sobotni poranek na dzieci czekało indiańskie śniadanie przygotowane przez niezawodne mamy. Uwieńczeniem nocy w szkole był otrzymany przez każdego uczestnika patent indiański zaświadczający o spędzeniu 16 godzin na Dzikim Zachodzie.

Udział uczniów w Indiańskiej nocy to nauka, kultura, wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda. Ta noc była pierwszą, ale nie ostatnią nocą w SP4.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji pomysłu.

materiał prasowy

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama