piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Starosta podsumował 2 lata działań samorządu powiatu

Wideo: Starosta podsumował 2 lata działań samorządu powiatu
 

W listopadzie 2014 roku mieszkańcy powiatu wybrali nowe władze. Co udało się zrealizować w ciągu tych 24 miesięcy? Jakie inwestycje powstały, a jakie działania są jeszcze planowane? O tym wszystkim mówił w czwartek 1 grudnia starosta Mariusz Seńko, podczas konferencji stanowiącej podsumowanie 2 lat działalności obecnej kadencji samorządu powiatu tureckiego.

Priorytety od początku były jasne. Po pierwsze – poprawa kondycji szpitala. Tam dzieje się wiele. Trwają inwestycje, których koszty liczyć trzeba w milionach złotych. Mowa o remoncie oddziału ortopedii i traumatologii narządów ruchu, o stworzeniu nowej pracowni endoskopii. Na etapie finalizowania jest zakup radiografu cyfrowego dla SP ZOZ. Inwestowano także w lokalnych szkołach średnich, np. budując łącznik pomiędzy budynkami ZST czy też wyposażając pracownie w ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Rozwój kształcenia w powiecie nabrał impetu. Na 15 000 000 zł opiewa wartość projektu w ramach WRPO 2014+ „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego”, który będzie realizowany w latach 2016-2019. Kolejne 2 000 000 zł to projekt „Kształcenie zawodowe młodzież priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego”. Po ocenie formalnej zatwierdzony został projekt, stanowiący część programu WRPO+ - „Innowacyjne i kreatywne kształcenie młodzieży w powiecie tureckim”, którego wartość to 2 437 826 zł. Jest szansa na jego realizację w latach 2017-2018.

Na nieco dalszy plan zszedł temat dróg, ale i na tym polu władze powiatu mają czym się pochwalić. Dokonano przebudowy mostu na rzece Kiełbasce w Brudzewie, przebudowano ulicę Południową w Turku, zajęto się także chodnikami w Przykonie i Kotwasicach. Wyremontowano drogę przebiegającą przez Targówkę, przebudowano ul. Kościuszki w Dobrej, jak również drogę Zieleń-Skęczniew. Starosta Mariusz Seńko jest zadowolony z tego, że wywiązała się owocna współpraca między powiatem a poszczególnymi gminami, których władze chcą partycypować w kosztach inwestycji drogowych.

To jeszcze nie wszystko. Są przecież jeszcze inwestycje drogowe, będące w trakcie realizacji. Mowa o I etapach przebudowy takich dróg, jak Miłaczew-Skarżyn, ul. Rogozińskiego w Tuliszkowie, drogi w Piętnie (zatoka autobusowa), budowa chodnika wraz z odwodnieniem w Cichowie, czy też przebudowa drogi w Russocicach.

Zadowolony z 2 lat pracy jest także przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego. Zdaniem Tadeusza Geblera samorządowcom udaje się działać sprawnie, bez zajmowania się wzajemnymi konfliktami, polemikami, bez przytyków personalnych. Radni bardziej skupiają się na należytym przygotowaniu do obrad, niż na tworzeniu krytycznych uwag pod adresem swoich kolegów i koleżanek.

Pełne podsumowanie działań minionych 2 lat w powiecie w naszym materiale wideo.

AW

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie...

2 paźd.
Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
reklama
reklama
reklama