niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Wideo: Poseł o finansowaniu OSP. Druh Bartosik zapewnia, że pieniędzy nie zabraknie

Wielu strażaków obawia się zmian zasad finansowania Ochotniczych Straży Pożarnych. Czy druhowie faktycznie mają się czego lękać? Zdaniem posła i zarazem druha Ryszarda Bartosika są to obawy bezpodstawne, gdyż pieniądze dla strażaków są, a na dodatek będą one teraz sprawniej rozdysponowane pomiędzy jednostki. O tym wszystkim polityk Prawa i Sprawiedliwości opowiadał podczas konferencji prasowej, zwołanej w środę 26 kwietnia przy strażnicy KP PSP w Turku.

Poseł Ryszard Bartosik wskazuje, iż nie ma mowy o tym, że zabiera się pieniądze strażakom. Nastąpi raczej zwiększenie środków finansowych dla OSP. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma przeznaczyć dla jednostek OSP ponad 124 mln zł. Mowa tu o wzroście rzędu 15 mln zł. Dowodem na to, że wsparcie finansowe istnieje jest także to, iż w 2016 r. zakupiono niebagatelną ilość 171 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Warto pamiętać, iż dużą szansą dla strażaków jest „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Na to działanie przeznaczone będzie aż 501 mln zł.

Duże emocje budzi sprawa pieniędzy, które strażacy-ochotnicy otrzymywali od firm ubezpieczeniowych. Poseł Bartosik uspokaja i wyjaśnia, że te środki jednostki OSP nadal będą otrzymywać. Nowelizacja ustawy o ochronie przeciwpożarowej sprawiła jedynie, że nastąpi zmiana sposobu rozdzielania tych pieniędzy. Za podział odpowiadać będzie Państwowa Straż Pożarna. Pracujący w niej strażacy zawodowi doskonale znają potrzeby strażaków ochotników i w sposób rzetelny będą rozdysponowywać pieniądze na organizację ochrony przeciwpożarowej.

MS, AW

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama