poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Wideo: PiS chce triumfu w wyborach samorządowych

W poniedziałek 13 listopada w turkowskim biurze Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza odbyło się spotkanie członków i sympatyków tejże partii, a wśród przybyłych można było wypatrzyć przyszłorocznych kandydatów na radnych, burmistrzów czy wójtów. Z uczestnikami wydarzenia spotkali się posłowie Ryszard Bartosik, Krzysztof Ostrowski i Tomasz Ławniczak. Wszyscy byli zgodni – PiS stać na bardzo dobry wynik wyborczy w 2018 roku, ot chociażby zdobycie około połowy mandatów w liczącej 21 osób Radzie Powiatu. Jak zauważył jeden z parlamentarzystów, PiS-owi nie zagrozi PO, Nowoczesna ani PSL. Prawu i Sprawiedliwości może zagrozić jedynie... Prawo i Sprawiedliwość, a chodzi oczywiście o ewentualne - i jakże niepotrzebne - wewnętrzne spory przy ustalaniu list kandydatów, czy też o postawienie na ludzi o zbyt małym zaangażowaniu w kampanię. Nie można do tego dopuścić, gdyż PiS zapowiada walkę o zwycięstwo w Turku i powiecie.

Przybyły do Turku poseł Tomasz Ławniczak dokonał dokładnych analiz, które jasno pokazują, że w powiecie tureckim jest duże poparcie dla PiS, ale wyniki wyborów samorządowych w 2014 roku nie były zadowalające, gdyż mówimy tutaj o dopiero 13 wyniku poparcia w skali województwa. Wtedy to np. do Rady Powiatu Tureckiego trafiło zaledwie 3 radnych PiS. – Andrzej Duda miał tutaj 42% poparcia w I turze wyborów. Powiat turecki miał 3 miejsce w województwie pod tym względem. W wyborach do Sejmu PiS zdobył w powiecie tureckim ponad 43% i to znów było 3 miejsce w województwie. Natomiast w wyborach do powiatu w 2014 roku już nie było ponad 40%, ale 17%. Nie chcę wchodzić w kwestie personalne. Tutaj musi się coś zmienić. Reprezentacja do powiatu tureckiego widocznie nie była w 2014 roku na tyle satysfakcjonująca. To nie odzwierciedliło tych tendencji, o których mówią wyniki ogólnopolskie.

Zdaniem posła Ławniczaka, PiS w 2018 roku osiągnie w powiecie tureckim o wiele lepszy wynik, wielu kandydatów zostanie radnymi. – Dla dobrych kandydatów perspektywa zdobycia mandatu zawsze będzie. Naprawdę będzie i to nie dla jednego lidera w danym okręgu. W powiecie tureckim jest takie poparcie elektoratu, że w każdym okręgu można wywalczyć po kilka mandatów. Zestawienia statystyczne o tym zdecydowanie mówią. Potrzebna jest konsolidacja, zgoda, potrzebne są decyzje, jednolite przywództwo, by tę społeczność prawicową i centro-prawicową skonsolidować.

Do udziału w przyszłorocznych wyborach zachęcał również poseł Krzysztof Ostrowski. Parlamentarzysta prosił, by mieszkańcy Turku i okolic nie bali się działania na rzecz społeczności i nie zrażali się tym, że polityczne potyczki często bywają brutalne. – Ludzie często omijają politykę Często jest taki jazgot, hałas, nienawiść, że rozmaite osoby od tego stronią. Jeżeli ludzie sukcesu, ludzie rozsądni będą politykę omijać, to kto wtedy będzie w niej? Wtedy się okaże, że sytuację w kraju ułożą nam tacy ludzie, których byśmy nie chcieli. Potrzebujemy wartościowych ludzi. To służba i jeszcze raz służba. Bez tego nie zbudujemy nowoczesnego i sprawnie zarządzanego państwa.

Zdaniem posła Bartosika czasem bywa tak, że kandydatom brakuje zaangażowania. Gdy nie ma rywalizacji, aktywnej kampanii, to i wyniki nie są rewelacyjne. – Czasem tego zaangażowanie jest po prostu za mało. Nie może być tak, że ktoś jest np. na 1. miejscu na liście do Rady Powiatu i już jest zadowolony. Myśli, że najlepiej, gdyby resztę listy stanowili średniacy, broń Boże nikt mocny, by nikt nie zagroził. Przed wyborami w 2018 roku nikt nie może być pewny 1. miejsca, no chyba, że zbuduje listę tak mocną, z przeciwnikami, których będzie się bał dzień i noc. Wtedy to jest lista dobra. Taki człowiek zasługuje na 1. miejsce na liście PiS. Jeśli czasem okazuje się, że lista składa się z lidera, później jest długo długo nic, a niektórzy z kandydatów zdobywają 6 czy 7 głosów, to o czym my tutaj mówimy – dzielił się swoimi przemyśleniami poseł Bartosik.

Ostatnią część spotkania stanowiła dyskusja parlamentarzystów z zebranymi, udzielenie odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania. Uczestnicy wydarzenia dopytywali m.in. o zmiany w uprawnieniach i obowiązkach PKW, proces budowy dróg szybkiego ruchu w kraju, dbałość władz kraju o transport kolejowy i autobusowy w takich powiatach, jak turecki itd.

AW

reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Oglądaj także:

Wideo: Koncert

Wideo: Koncert "Wszystko uda się"...

z dzisiaj
Wideo: Dzień Języków Obcych w Powiecie Tureckim

Wideo: Dzień Języków Obcych w Powiecie...

21 wrz.
Wideo: Dzień Kolorów w Turku

Wideo: Dzień Kolorów w Turku

9 wrz.
Wideo: Striker Turek trenował z Marcinem...

Wideo: Striker Turek trenował z...

8 wrz.
Wideo: Otwarcie wyremontowanego Oddziału...

Wideo: Otwarcie wyremontowanego...

7 wrz.
Wideo: Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki w...

Wideo: Powiatowo-Gminno-Parafialne...

5 wrz.
reklama
reklama
reklama