piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Wideo: Literatura jazzem barwiona

Kolejne niezapomniane poetyckie święto za nami. W sobotę, 17 listopada, w Międzypokoleniowym Klubie Kultury Stowarzyszenia PRZYSTAŃ odbyła się uroczysta Gala Poetycka. Podsumowano na niej XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki, organizowany co roku pod hasłem „Zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę, bo doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć…” oraz XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”.

Organizatorami wspaniałej poetyckiej uczty, tak jak i w roku ubiegłym, byli Stowarzyszenie PRZYSTAŃ oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. W pierwszej części uroczystości prezentowano wiersze, wplatając je w przygotowany na tę okazję muzyczny spektakl. Część artystyczna była także okazją do podsumowania warsztatów wokalnych prowadzonych przez Bożenę Remelską. Całość miała niepowtarzalny klimat i zapewne zapadnie na długo w pamięć odbiorców.

W dalszej części Gali, prowadzonej przez dziennikarkę Radia Eska – Małgorzatę Piontke oraz przedstawiciela Stowarzyszenia PRZYSTAŃ – Jacka Sulkowskiewgo, ogłoszono zwycięzców obu Konkursów i wręczono nagrody.

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku, Nagroda Główna powędrowała do Jadwigi Marioli Jankowskiej z Turku, wyróżnienia przyznano Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego i Dorocie Nowak z Nowego Tomyśla, natomiast Nagroda Specjalna – za wiersz w kategorii „Przystanek niepodległość” – Piotrowi Zemankowi z Bielska-Białej. W Jury Konkursu zasiedli poeci, członkowie Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu – Ryszard Biberstajn oraz Lech Lament.

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie PRZYSTAŃ w Jury zasiedli Anna Baśnik – poetka z Warty oraz, tak jak w bibliotecznym Konkursie – Lech Lament. Konkurs podzielony był na trzy kategorie. W Kategorii I: Poezja „Młody Talent” – dla osób od 14 do 20 lat I miejsce zdobyła Dominika Liszkiewicz z Piły, II miejsce Olga Drozd z Warszawy, natomiast III Jan Konrad Klein z Krakowa. W Kategorii II: Poezja dla osób od 20 roku życia I miejsce zdobył Jakub Ptasznik z Warszawy, II miejsce Anna Piliszewska z Wieliczki, III miejsce Piotr Zemanek z Bielska-Białej. W Kategorii III natomiast – Poezja dla dzieci – I miejsce wywalczyła Grażyna Goszczyńska-Bruzik z Łodzi, II miejsce Marzenna Lewandowska z miejscowości Kowal, III miejsce Jadwiga Mariola Jankowska z Turku.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Literatura jazzem barwiona”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Miejskiej Turek.

źródło: www.biblioteka.turek.net.pl

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama