czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Wideo: Językowa przygoda w Kaczkach Śr. czyli "Language Abenteuer in Kaczki Średnie"

W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się druga edycja powiatowego konkursu języków obcych. Jego celem jest popularyzacja i zachęcenie do nauki języka obcego oraz zwrócenie uwagi na wykorzystanie go w praktyce. W roli nauczycieli starsi uczniowie, zamiast ławek i tablicy zabawy , zamiast sprawdzianów konkretne zadania, czy można ciekawiej uczyć się języka obcego? W tym roku znalazło się aż 38 uczestników z 13 szkół (Gimnazjów i Szkół Podstawowych) z: Dobrej, Słodkowa, Wartkowic, Tuliszkowa, Uniejowa (Gimnazjum i Szkoła Podstawowa), Przykony, Turku (Szkoła Podstawowa nr 5), z Kawęczyna, Skarżyna, Chlebowa, Kłódnej i Cisewa.

„Language Abenteuer in Kaczki Średnie” to konkurs językowy o niestandardowej formule, mający charakter gry terenowej, podczas której uczniowie podzieleni na trzy grupy muszą komunikować się w języku angielskim i niemieckim. Organizatorzy konkursu zastosowali metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli metodę zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczestnicy podczas wykonywania zadań poszerzali nie tylko wiedzę językową, ale także dotyczącą kształcenia zawodowego, którą przekazali im uczniowie ZSR.

Po krótkiej zabawie zapoznawczej, uczniowie ruszyli w dwugodzinną trasę, którą wyznaczały im napotkane po drodze QR-code. Skanując kody, rozszyfrowywali niemiecko-angielskie polecenia, odnajdywali na swej drodze punkty lub osoby. Był to między innymi mechanik samochodowy, który zaprowadził drużyny do nowych warsztatów szkolnych, gdzie wprowadzone zostało specjalistyczne słownictwo w języku niemieckim, dotyczące kontroli pojazdu. Napotkali na swej drodze kucharza i wraz z nim dotarli do stacji „Gotowanie”, gdzie musieli rozszyfrować niemiecko-angielski przepis na sałatkę ziemniaczaną oraz samodzielnie ją wykonać. Albert Einstein zaprowadził uczestników do escape room`u, który przygotowali uczniowie I Klasy Technikum Spedycji. Można się było z niego wydostać po odnalezieniu kolejnych kodów i rozwiązaniu szeregu logicznych zagadek w dwóch językach obcych. Wskazówki udzielane przez Sherlocka Holmesa pomogły drużynom odnaleźć drogę do szkolnego studia radiowego High Five, w którym szkolna maskotka wykonała uczestnikom zdjęcia w fotobudce. Oczywiście z nimi związane było kolejne zadanie w języku angielskim.

We współczesnym świecie nie sposób uniknąć informacji reklamujących jakieś produkty, często podawane są one w języku obcym, dlatego w kolejnym punkcie uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowali zadanie dotyczące ich specjalności.

Doskonałym podsumowaniem wiedzy było rozwiązanie w zespołach szkolnych testu za pomocą aplikacji kahoot. Zabawa połączona z nauką pozwoliła wyłonić zwycięzców:
- Miejsce pierwsze: Szkoła Podstawowa nr 5 z Turku
- Miejsce drugie: Gimnazjum z Przykony
- Miejsce trzecie: Szkoła Podstawowa z Tuliszkowa

reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Oglądaj także:

Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką Pyrek

Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką...

6 grudz.
Na żywo II Sesja Rady Miasta  - transmisja wideo

Na żywo II Sesja Rady Miasta -...

1 grudz.
Na żywo II Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo II Sesja Rady Powiatu -...

29 list.
Wideo:

Wideo: "Kuźnia Talentów" dostarczyła...

24 list.
Wideo: 700 lat Brudzewa w jednym tomie

Wideo: 700 lat Brudzewa w jednym tomie

22 list.
Wideo: Literatura jazzem barwiona

Wideo: Literatura jazzem barwiona

21 list.
reklama
reklama
reklama