poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Językowa przygoda w Kaczkach Śr. czyli "Language Abenteuer in Kaczki Średnie"

Wideo: Językowa przygoda w Kaczkach Śr. czyli
 

W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się druga edycja powiatowego konkursu języków obcych. Jego celem jest popularyzacja i zachęcenie do nauki języka obcego oraz zwrócenie uwagi na wykorzystanie go w praktyce. W roli nauczycieli starsi uczniowie, zamiast ławek i tablicy zabawy , zamiast sprawdzianów konkretne zadania, czy można ciekawiej uczyć się języka obcego? W tym roku znalazło się aż 38 uczestników z 13 szkół (Gimnazjów i Szkół Podstawowych) z: Dobrej, Słodkowa, Wartkowic, Tuliszkowa, Uniejowa (Gimnazjum i Szkoła Podstawowa), Przykony, Turku (Szkoła Podstawowa nr 5), z Kawęczyna, Skarżyna, Chlebowa, Kłódnej i Cisewa.

„Language Abenteuer in Kaczki Średnie” to konkurs językowy o niestandardowej formule, mający charakter gry terenowej, podczas której uczniowie podzieleni na trzy grupy muszą komunikować się w języku angielskim i niemieckim. Organizatorzy konkursu zastosowali metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli metodę zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczestnicy podczas wykonywania zadań poszerzali nie tylko wiedzę językową, ale także dotyczącą kształcenia zawodowego, którą przekazali im uczniowie ZSR.

Po krótkiej zabawie zapoznawczej, uczniowie ruszyli w dwugodzinną trasę, którą wyznaczały im napotkane po drodze QR-code. Skanując kody, rozszyfrowywali niemiecko-angielskie polecenia, odnajdywali na swej drodze punkty lub osoby. Był to między innymi mechanik samochodowy, który zaprowadził drużyny do nowych warsztatów szkolnych, gdzie wprowadzone zostało specjalistyczne słownictwo w języku niemieckim, dotyczące kontroli pojazdu. Napotkali na swej drodze kucharza i wraz z nim dotarli do stacji „Gotowanie”, gdzie musieli rozszyfrować niemiecko-angielski przepis na sałatkę ziemniaczaną oraz samodzielnie ją wykonać. Albert Einstein zaprowadził uczestników do escape room`u, który przygotowali uczniowie I Klasy Technikum Spedycji. Można się było z niego wydostać po odnalezieniu kolejnych kodów i rozwiązaniu szeregu logicznych zagadek w dwóch językach obcych. Wskazówki udzielane przez Sherlocka Holmesa pomogły drużynom odnaleźć drogę do szkolnego studia radiowego High Five, w którym szkolna maskotka wykonała uczestnikom zdjęcia w fotobudce. Oczywiście z nimi związane było kolejne zadanie w języku angielskim.

We współczesnym świecie nie sposób uniknąć informacji reklamujących jakieś produkty, często podawane są one w języku obcym, dlatego w kolejnym punkcie uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowali zadanie dotyczące ich specjalności.

Doskonałym podsumowaniem wiedzy było rozwiązanie w zespołach szkolnych testu za pomocą aplikacji kahoot. Zabawa połączona z nauką pozwoliła wyłonić zwycięzców:
- Miejsce pierwsze: Szkoła Podstawowa nr 5 z Turku
- Miejsce drugie: Gimnazjum z Przykony
- Miejsce trzecie: Szkoła Podstawowa z Tuliszkowa

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Występ Chóru Nauczycielskiego z Turku w...

Wideo: Występ Chóru Nauczycielskiego z...

24 paźd.
Wideo: Zachwyciła i rozwaliła... Paula Biskup...

Wideo: Zachwyciła i rozwaliła... Paula...

18 paźd.
Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie z Żuk też!

Wideo: Dynia ma potencjał! Gospodynie...

17 paźd.
Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie...

2 paźd.
Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
reklama
reklama
reklama