piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Sprzęt z WOŚP leczy i diagnozuje dzieciaki z turkowskiego szpitala

Wideo: Sprzęt z WOŚP leczy i diagnozuje dzieciaki z turkowskiego szpitala
 

Śledząc informacje w radio, telewizji czy internecie promujące kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy wrażenie, że zakupiony sprzęt trafia tylko do dużych miast i szpitali, że „my zbieramy datki a oni tam, gdzieś korzystają”. Prawda jest zgoła inna, o czym w naszym materiale wideo. Zapraszamy!

Podczas dzisiejszej wizyty na oddziale dziecięcym w szpitalu w Turku, na własne oczy i uszy przekonaliśmy się jak dużo dobrego zdziałała dotychczas dla leczonych tam dzieci Fundacja Wielkiej Orkiestry. Ilości sprzętu nie sposób zliczyć, a tym samym przełożyć to na wartość materialną. Od pomp strzykawkowych, przez inkubatory i sprzęt EKG, a na fotelach dla matek skończywszy, rysuje się bilans przekazanego sprzetu dla Turku i okolic.

Dla przykładu, w 2018 roku na oddział dziecięcy w Turku „Dostaliśmy dwie pompy przepływowe, cztery pompy strzykawkowe, aparat EKG, aparat do wykonywania USG oraz rewelacyjne fotele/leżaki dla matek” - podaje nam, nie kryjąc zachwytu, ordynator oddziału Jolanta Łojewska. To nie koniec, ponieważ jak informuje nas pani ordynator jeszcze w tym półroczu mają otrzymać kolejne 15 foteli/leżanek.

Kolejny bardzo hojnie obdarowany oddział w Turku to oddział noworodków, gdzie według nadesłanego niedawno pisma z WOŚP, w tym roku otrzyma on sprzęt wart grubo ponad 100 tyś złotych. „Na liście oczekiwanego sprzętu są m.in aparat USG, inkubator zamknięty, kardiomonitor, waga elektroniczna, pompa strzykawkowa i ciepłe gniazdko” - informuje ordynator oddziału Mikis Eustathiou. To dwa najbardziej obdarowane oddziały, ale nie jedyne. Sprzęt z WOŚP ratuje nie tylko dzieciaki w turkowskim szpitalu, ale także wspiera jednostki w gminach, przekazuje sprzęt do OSP i szkół.

Jedno jest pewne, pieniądze wrzucone do puszek podczas niedzielnej zbiórki, wydane na licytacje czy przekazy wszelakiej formy dla WOŚP nie idą na marne, nie są przejadane przez biurokrację urzędników, marnowane na źle czy błędnie napisane przetargi. Pieniądze z WOŚP trafiają wprost do potrzebujących, jak widać także i tych w Turku. Siema!

O tym co się będzie działo w niedzielę w Turku podczas 27 Finału WOŚP znajdziecie tutaj:
https://www.turek.net.pl/telewizja/26294-wideo-27-final-wosp-juz-w-najblizsza-niedziele

MS

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie...

2 paźd.
Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
reklama
reklama
reklama