DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

czwartek 20 czerwca 2019

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Wideo: Sprzęt z WOŚP leczy i diagnozuje dzieciaki z turkowskiego szpitala

Śledząc informacje w radio, telewizji czy internecie promujące kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy wrażenie, że zakupiony sprzęt trafia tylko do dużych miast i szpitali, że „my zbieramy datki a oni tam, gdzieś korzystają”. Prawda jest zgoła inna, o czym w naszym materiale wideo. Zapraszamy!

Podczas dzisiejszej wizyty na oddziale dziecięcym w szpitalu w Turku, na własne oczy i uszy przekonaliśmy się jak dużo dobrego zdziałała dotychczas dla leczonych tam dzieci Fundacja Wielkiej Orkiestry. Ilości sprzętu nie sposób zliczyć, a tym samym przełożyć to na wartość materialną. Od pomp strzykawkowych, przez inkubatory i sprzęt EKG, a na fotelach dla matek skończywszy, rysuje się bilans przekazanego sprzetu dla Turku i okolic.

Dla przykładu, w 2018 roku na oddział dziecięcy w Turku „Dostaliśmy dwie pompy przepływowe, cztery pompy strzykawkowe, aparat EKG, aparat do wykonywania USG oraz rewelacyjne fotele/leżaki dla matek” - podaje nam, nie kryjąc zachwytu, ordynator oddziału Jolanta Łojewska. To nie koniec, ponieważ jak informuje nas pani ordynator jeszcze w tym półroczu mają otrzymać kolejne 15 foteli/leżanek.

Kolejny bardzo hojnie obdarowany oddział w Turku to oddział noworodków, gdzie według nadesłanego niedawno pisma z WOŚP, w tym roku otrzyma on sprzęt wart grubo ponad 100 tyś złotych. „Na liście oczekiwanego sprzętu są m.in aparat USG, inkubator zamknięty, kardiomonitor, waga elektroniczna, pompa strzykawkowa i ciepłe gniazdko” - informuje ordynator oddziału Mikis Eustathiou. To dwa najbardziej obdarowane oddziały, ale nie jedyne. Sprzęt z WOŚP ratuje nie tylko dzieciaki w turkowskim szpitalu, ale także wspiera jednostki w gminach, przekazuje sprzęt do OSP i szkół.

Jedno jest pewne, pieniądze wrzucone do puszek podczas niedzielnej zbiórki, wydane na licytacje czy przekazy wszelakiej formy dla WOŚP nie idą na marne, nie są przejadane przez biurokrację urzędników, marnowane na źle czy błędnie napisane przetargi. Pieniądze z WOŚP trafiają wprost do potrzebujących, jak widać także i tych w Turku. Siema!

O tym co się będzie działo w niedzielę w Turku podczas 27 Finału WOŚP znajdziecie tutaj:
https://www.turek.net.pl/telewizja/26294-wideo-27-final-wosp-juz-w-najblizsza-niedziele

MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

z wczoraj
Wideo III Pogoń Kaczora okiem Kaczkowskiej...

Wideo III Pogoń Kaczora okiem...

26 maj.
Wideo: Powiatowe obchody

Wideo: Powiatowe obchody "Dnia...

19 maj.
Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

5 maj.
Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Powiatu -...

28 mrz.
Wideo: Rekordowy wieczór nauki w ZSR w Kaczkach...

Wideo: Rekordowy wieczór nauki w ZSR w...

27 mrz.
reklama
reklama
reklama