poniedziałek 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Wideo: Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Turku. Poruszono wiele lokalnych spraw.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem, które odbyło się w dniu dzisiejszym, tj we wtorek 12 marca w budynku Muzeum Miasta Turek. Wśród wielu spraw zgłaszanych przez przybyłych mieszkańców były i te bardziej lokalne jak emerytury górników czy problemy działkowców.

Pierwsza część spotkania dotyczyła przedstawienia funkcji RPO, jego pracy w sferze życia społecznego, możliwości pomocy czy też interwencji. Adam Bodnar przypomniał o formach i kanałach kontaktu z jego biurem.

Część druga spotkania przyjęła formę zgłaszania swoich problemów i pytań przez zgromadzonych licznie mieszkańców miasta i powiatu. Wśród wielu tematów w których wskazano na niesprawiedliwości i łamanie prawa w stosunku do obywateli, przewijały się zarówno tematy ogólnopolskie jak i te nasze lokalne. Liczną grupą uczestników spotkania byli reprezentujący górników kopalni KWB Adamów pracownicy, którzy od lat walczą z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych o przyznanie emerytur górniczych. Górnicy ze strony RPO Adama Bodnara usłyszeli zapewnienia wsparcia w problemie i zaproszenie do dalszych wspólnych działań w tym temacie. Kolejną poruszoną sprawą był temat zgłoszony przez radną miejską Elżbietę Niespodziańską, dotyczący termomodernizacji budynków nad którymi nadzór sprawuje konserwator zabytków oraz problemów z panelami dźwiękochłonnymi przy al Jana Pawła II. Wśród innych problemów z którymi na spotkaniu pojawili się mieszkańcy to m.in. niesprawiedliwość wśród zasiłków jakie otrzymują opiekunowie osób niepełnosprawnych czy też niepokój działkowców w związku z przekształceniami.

Krótka relacja ze spotkania Rzecznika Praw Obywatelskich w naszym materiale wideo.MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Powiatowe obchody

Wideo: Powiatowe obchody "Dnia...

z wczoraj
Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

5 maj.
Na żywo VI Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo VI Sesja Rady Miasta -...

18 kw.
Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Powiatu -...

28 mrz.
Wideo: Rekordowy wieczór nauki w ZSR w Kaczkach...

Wideo: Rekordowy wieczór nauki w ZSR w...

27 mrz.
Wideo: VI Edycja

Wideo: VI Edycja "Pretty Woman" czyli...

9 mrz.
reklama
reklama
reklama