piątek 19 lipca 2019

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Wideo: Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Turku. Poruszono wiele lokalnych spraw.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem, które odbyło się w dniu dzisiejszym, tj we wtorek 12 marca w budynku Muzeum Miasta Turek. Wśród wielu spraw zgłaszanych przez przybyłych mieszkańców były i te bardziej lokalne jak emerytury górników czy problemy działkowców.

Pierwsza część spotkania dotyczyła przedstawienia funkcji RPO, jego pracy w sferze życia społecznego, możliwości pomocy czy też interwencji. Adam Bodnar przypomniał o formach i kanałach kontaktu z jego biurem.

Część druga spotkania przyjęła formę zgłaszania swoich problemów i pytań przez zgromadzonych licznie mieszkańców miasta i powiatu. Wśród wielu tematów w których wskazano na niesprawiedliwości i łamanie prawa w stosunku do obywateli, przewijały się zarówno tematy ogólnopolskie jak i te nasze lokalne. Liczną grupą uczestników spotkania byli reprezentujący górników kopalni KWB Adamów pracownicy, którzy od lat walczą z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych o przyznanie emerytur górniczych. Górnicy ze strony RPO Adama Bodnara usłyszeli zapewnienia wsparcia w problemie i zaproszenie do dalszych wspólnych działań w tym temacie. Kolejną poruszoną sprawą był temat zgłoszony przez radną miejską Elżbietę Niespodziańską, dotyczący termomodernizacji budynków nad którymi nadzór sprawuje konserwator zabytków oraz problemów z panelami dźwiękochłonnymi przy al Jana Pawła II. Wśród innych problemów z którymi na spotkaniu pojawili się mieszkańcy to m.in. niesprawiedliwość wśród zasiłków jakie otrzymują opiekunowie osób niepełnosprawnych czy też niepokój działkowców w związku z przekształceniami.

Krótka relacja ze spotkania Rzecznika Praw Obywatelskich w naszym materiale wideo.MS

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo:

Wideo: "Dałem Ci Serce" - szykuje się...

5 lip.
Wideo:

Wideo: "Jaś i Małgosia" w Przystani....

25 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

24 czerw.
Wideo III Pogoń Kaczora okiem Kaczkowskiej...

Wideo III Pogoń Kaczora okiem...

26 maj.
Wideo: Powiatowe obchody

Wideo: Powiatowe obchody "Dnia...

19 maj.
Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

5 maj.
reklama
reklama
reklama