piątek 26 luty 2021

Bogumiła, Eweliny, Mirosława

6°C bezchmurnie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów wzięli udział w Pucharze Europy nad zbiornikiem Przykona.

Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów wzięli udział w Pucharze Europy nad zbiornikiem Przykona.
 

Kraksy, widowiskowe powietrzne ewolucje, akrobacje, wyścigi, ryk silników i emocje sięgające gwiazd - to wszystko nad zbiornikiem Przykona mieliśmy okazję podziwiać w zeszły weekend. Od 20 i 21 lipca odbywały się eliminacje w ramach „Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów”.

Nad zbiornik w Przykonie w zeszły weekend przybyli miłośnicy modeli samolotów zdalnie sterowanych startujących z wody. W ramach cyklu zawodów Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów także do naszego powiatu zawitała ta widowiskowa i niecodzienna impreza. Oprócz sportowej rywalizacji w powietrzu wszyscy spędzający słoneczny weekend nad zbiornikiem mogli podziwiać piękne repliki samolotów: tych współczesnych, wojennych oraz sportowych.

Jak opowiada Arnold Maculewicz, współorganizator zawodów, choć przybyli nad zbiornik pierwszy raz, są pod wrażeniem sympatycznego i ciepłego przyjęcia ze strony mieszkańców, kibiców oraz władz gminy Przykona. Zapewnia, że zawody nad zbiornikiem Przykona staną się stałym punktem ich spotkań w ramach Pucharu Centralnej Europy. Pan Arnold w imieniu swoim jak i wszystkich zawodników gorąco dziękuje za wsparcie i pomoc w organizacji Urzędowi Gminy w osobie Wójta Broniszewskiego, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej z Przykony, WOPR Turek oraz osobom prywatnym i firmom zaangażowanym w organizację zawodów. Szczególne podziękowania należą się firmie ARMOR Sailing za wszelką pomoc.

Zapraszamy na relację wideo z zawodów oraz wywiad z Panem Arnoldem Maculewiczem, który opowiada o pasji zwiazanej z modelami wodnosamolotów.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "O...

19 lt.
Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni...

17-12-2020
Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew...

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany...

27-11-2020
Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy...

06-10-2020
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

07-03-2020
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23-02-2020
reklama
reklama
reklama