sobota 19 października 2019

Michaliny, Michała, Piotra

reklama
Wzorek

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia prawdziwa" już po raz czwarty

Stowarzyszenie Przystań w zeszłą niedzielę zaprosiło mieszkańców miasta i powiatu na czwartą odsłonę Instalacji Historyczno-Edukacyjnej „1938-1945 Historia prawdziwa”. Okazją do powtórzenia realizacji projektu była 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Projekt wyjątkowy i unikalny, ponieważ inscenizacje teatralne poszczególnych wydarzeń przenoszą uczestników w czasy sprzed 80 lat, co pozwala młodemu pokoleniu poczuć emocje, których doświadczali ich rówieśnicy od 1939 roku, a co za tym idzie, zrozumieć okrucieństwo wojny.

Jackowi i Marii Sulkowskim udało się zaangażować wiele instytucji i osób w tegoroczną odsłonę tego niecodziennego projektu. Realizację instalacji wsparli m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, Miejska Biblioteka Publiczna z dyrektor Eweliną Derucką, Muzeum Miasta Turek wraz z dyrektorem Bartoszem Stachowiakiem, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową w Chlebowie, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Stowarzyszenie AutoMobil Klub Turek a także i przede wszystkim młodzi aktorzy amatorzy związani na co dzień ze Stowarzyszeniem Przystań. Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Tureckiego, Gminy Miejskiej Turek.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej relacji wideo z tego wyjątkowego wydarzenia by choć w części poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim przybyłym. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big...

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej...

z dzisiaj
Wideo: XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze...

Wideo: XI Powiatowe Zawody...

19 wrz.
Wideo: W sercu miasta rozbrzmiały nuty znanych...

Wideo: W sercu miasta rozbrzmiały nuty...

10 sierp.
Wideo: Fani latających modeli wodnosamolotów...

Wideo: Fani latających modeli...

23 lip.
Wideo:

Wideo: "Dałem Ci Serce" - szykuje się...

5 lip.
Wideo:

Wideo: "Jaś i Małgosia" w Przystani....

25 czerw.
reklama
reklama
reklama