środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia prawdziwa" już po raz czwarty

Wideo: Instalacja Edukacyjna
 

Stowarzyszenie Przystań w zeszłą niedzielę zaprosiło mieszkańców miasta i powiatu na czwartą odsłonę Instalacji Historyczno-Edukacyjnej „1938-1945 Historia prawdziwa”. Okazją do powtórzenia realizacji projektu była 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Projekt wyjątkowy i unikalny, ponieważ inscenizacje teatralne poszczególnych wydarzeń przenoszą uczestników w czasy sprzed 80 lat, co pozwala młodemu pokoleniu poczuć emocje, których doświadczali ich rówieśnicy od 1939 roku, a co za tym idzie, zrozumieć okrucieństwo wojny.

Jackowi i Marii Sulkowskim udało się zaangażować wiele instytucji i osób w tegoroczną odsłonę tego niecodziennego projektu. Realizację instalacji wsparli m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, Miejska Biblioteka Publiczna z dyrektor Eweliną Derucką, Muzeum Miasta Turek wraz z dyrektorem Bartoszem Stachowiakiem, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową w Chlebowie, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Stowarzyszenie AutoMobil Klub Turek a także i przede wszystkim młodzi aktorzy amatorzy związani na co dzień ze Stowarzyszeniem Przystań. Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Tureckiego, Gminy Miejskiej Turek.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej relacji wideo z tego wyjątkowego wydarzenia by choć w części poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim przybyłym. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni...

17-12-2020
Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew...

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany...

27-11-2020
Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy...

06-10-2020
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

07-03-2020
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23-02-2020
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17-02-2020
reklama
reklama
reklama