czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia prawdziwa" już po raz czwarty

Wideo: Instalacja Edukacyjna
 

Stowarzyszenie Przystań w zeszłą niedzielę zaprosiło mieszkańców miasta i powiatu na czwartą odsłonę Instalacji Historyczno-Edukacyjnej „1938-1945 Historia prawdziwa”. Okazją do powtórzenia realizacji projektu była 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Projekt wyjątkowy i unikalny, ponieważ inscenizacje teatralne poszczególnych wydarzeń przenoszą uczestników w czasy sprzed 80 lat, co pozwala młodemu pokoleniu poczuć emocje, których doświadczali ich rówieśnicy od 1939 roku, a co za tym idzie, zrozumieć okrucieństwo wojny.

Jackowi i Marii Sulkowskim udało się zaangażować wiele instytucji i osób w tegoroczną odsłonę tego niecodziennego projektu. Realizację instalacji wsparli m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, Miejska Biblioteka Publiczna z dyrektor Eweliną Derucką, Muzeum Miasta Turek wraz z dyrektorem Bartoszem Stachowiakiem, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową w Chlebowie, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Stowarzyszenie AutoMobil Klub Turek a także i przede wszystkim młodzi aktorzy amatorzy związani na co dzień ze Stowarzyszeniem Przystań. Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Tureckiego, Gminy Miejskiej Turek.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej relacji wideo z tego wyjątkowego wydarzenia by choć w części poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim przybyłym. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie...

2 paźd.
Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
reklama
reklama
reklama