sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia prawdziwa" już po raz czwarty

Stowarzyszenie Przystań w zeszłą niedzielę zaprosiło mieszkańców miasta i powiatu na czwartą odsłonę Instalacji Historyczno-Edukacyjnej „1938-1945 Historia prawdziwa”. Okazją do powtórzenia realizacji projektu była 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Projekt wyjątkowy i unikalny, ponieważ inscenizacje teatralne poszczególnych wydarzeń przenoszą uczestników w czasy sprzed 80 lat, co pozwala młodemu pokoleniu poczuć emocje, których doświadczali ich rówieśnicy od 1939 roku, a co za tym idzie, zrozumieć okrucieństwo wojny.

Jackowi i Marii Sulkowskim udało się zaangażować wiele instytucji i osób w tegoroczną odsłonę tego niecodziennego projektu. Realizację instalacji wsparli m.in. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, Miejska Biblioteka Publiczna z dyrektor Eweliną Derucką, Muzeum Miasta Turek wraz z dyrektorem Bartoszem Stachowiakiem, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołą Podstawową w Chlebowie, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Stowarzyszenie AutoMobil Klub Turek a także i przede wszystkim młodzi aktorzy amatorzy związani na co dzień ze Stowarzyszeniem Przystań. Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Tureckiego, Gminy Miejskiej Turek.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej relacji wideo z tego wyjątkowego wydarzenia by choć w części poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim przybyłym. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

14-12-2019
Wideo: Koncert Kuźnia Przystani 2019

Wideo: Koncert Kuźnia Przystani 2019

10-11-2019
Wideo: Czas wspomnień i refleksji

Wideo: Czas wspomnień i refleksji

01-11-2019
Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big...

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej...

19-10-2019
reklama
reklama
reklama