czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego

Jak dokładnie wyglądała historia architektury Turku we wczesnych latach powojennych? Co przewidywał plan 6-letni i jakie jego elementy zostały zrealizowane? W jaki sposób wyobrażano sobie przyszłość miasta jeszcze przed powstaniem elektrowni i kopalni? Na te i wiele innych pytań podczas wykładu w turkowskim muzeum w dniu 6 marca starał się odpowiedzieć Makary Górzyński – historyk architektury i urbanistyki naszego miasta.

Wśród poruszonych tematów podczas wykładu Górzyńskiego mowa była m.in. o źródłach stylistyki architektonicznej starych zakładów Mirandy, różnych koncepcjach układu urbanistycznego powojennego Turku czy o budowie osiedla górniczego w latach gospodarczego rozkwitu miasta.

Doktor nauk o sztuce, badacz historii architektury i urbanistyki, redaktor naukowy, nauczyciel akademicki, autor projektów badawczych - Makary Górzyński nieustannie wykazuje się aktywnością w wielu aspektach historii naszego miasta. Górzyński przygląda się przemianom Turku w okresie II Rzeczypospolitej, w latach hitlerowskiej okupacji oraz w pierwszym powojennym piętnastoleciu. Tym razem przedstawił zainteresowanym historią Turku mieszkańcom wyniki badań nad architekturą i urbanistyką Turku wczesnych lat powojennych.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

14-12-2019
reklama
reklama
reklama