Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego
 

Jak dokładnie wyglądała historia architektury Turku we wczesnych latach powojennych? Co przewidywał plan 6-letni i jakie jego elementy zostały zrealizowane? W jaki sposób wyobrażano sobie przyszłość miasta jeszcze przed powstaniem elektrowni i kopalni? Na te i wiele innych pytań podczas wykładu w turkowskim muzeum w dniu 6 marca starał się odpowiedzieć Makary Górzyński – historyk architektury i urbanistyki naszego miasta.

Wśród poruszonych tematów podczas wykładu Górzyńskiego mowa była m.in. o źródłach stylistyki architektonicznej starych zakładów Mirandy, różnych koncepcjach układu urbanistycznego powojennego Turku czy o budowie osiedla górniczego w latach gospodarczego rozkwitu miasta.

Doktor nauk o sztuce, badacz historii architektury i urbanistyki, redaktor naukowy, nauczyciel akademicki, autor projektów badawczych - Makary Górzyński nieustannie wykazuje się aktywnością w wielu aspektach historii naszego miasta. Górzyński przygląda się przemianom Turku w okresie II Rzeczypospolitej, w latach hitlerowskiej okupacji oraz w pierwszym powojennym piętnastoleciu. Tym razem przedstawił zainteresowanym historią Turku mieszkańcom wyniki badań nad architekturą i urbanistyką Turku wczesnych lat powojennych.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie...

2 paźd.
Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne ale i...

Wideo: Wakacje nie tylko spontaniczne...

27 czerw.
Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Miasta - transmisja...

23 czerw.
Wideo: Fani ekstremalnych sportów motocyklowych...

Wideo: Fani ekstremalnych sportów...

5 kw.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZST w...

Wideo: Przepiękny polonez maturzystów...

13 lt.
Wideo: Polonez maturzystów Zespołu Szkół...

Wideo: Polonez maturzystów Zespołu...

23 st.
reklama
reklama
reklama