czwartek 15 kwietnia 2021

Adolfiny, Odetty, Wacława

3°C słabe opady deszczu Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego
 

Jak dokładnie wyglądała historia architektury Turku we wczesnych latach powojennych? Co przewidywał plan 6-letni i jakie jego elementy zostały zrealizowane? W jaki sposób wyobrażano sobie przyszłość miasta jeszcze przed powstaniem elektrowni i kopalni? Na te i wiele innych pytań podczas wykładu w turkowskim muzeum w dniu 6 marca starał się odpowiedzieć Makary Górzyński – historyk architektury i urbanistyki naszego miasta.

Wśród poruszonych tematów podczas wykładu Górzyńskiego mowa była m.in. o źródłach stylistyki architektonicznej starych zakładów Mirandy, różnych koncepcjach układu urbanistycznego powojennego Turku czy o budowie osiedla górniczego w latach gospodarczego rozkwitu miasta.

Doktor nauk o sztuce, badacz historii architektury i urbanistyki, redaktor naukowy, nauczyciel akademicki, autor projektów badawczych - Makary Górzyński nieustannie wykazuje się aktywnością w wielu aspektach historii naszego miasta. Górzyński przygląda się przemianom Turku w okresie II Rzeczypospolitej, w latach hitlerowskiej okupacji oraz w pierwszym powojennym piętnastoleciu. Tym razem przedstawił zainteresowanym historią Turku mieszkańcom wyniki badań nad architekturą i urbanistyką Turku wczesnych lat powojennych.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "Materiał...

26 lt.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "O...

19 lt.
reklama
reklama
reklama