czwartek 28 stycznia 2021

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego Turku czyli wykład Makarego Górzyńskiego
 

Jak dokładnie wyglądała historia architektury Turku we wczesnych latach powojennych? Co przewidywał plan 6-letni i jakie jego elementy zostały zrealizowane? W jaki sposób wyobrażano sobie przyszłość miasta jeszcze przed powstaniem elektrowni i kopalni? Na te i wiele innych pytań podczas wykładu w turkowskim muzeum w dniu 6 marca starał się odpowiedzieć Makary Górzyński – historyk architektury i urbanistyki naszego miasta.

Wśród poruszonych tematów podczas wykładu Górzyńskiego mowa była m.in. o źródłach stylistyki architektonicznej starych zakładów Mirandy, różnych koncepcjach układu urbanistycznego powojennego Turku czy o budowie osiedla górniczego w latach gospodarczego rozkwitu miasta.

Doktor nauk o sztuce, badacz historii architektury i urbanistyki, redaktor naukowy, nauczyciel akademicki, autor projektów badawczych - Makary Górzyński nieustannie wykazuje się aktywnością w wielu aspektach historii naszego miasta. Górzyński przygląda się przemianom Turku w okresie II Rzeczypospolitej, w latach hitlerowskiej okupacji oraz w pierwszym powojennym piętnastoleciu. Tym razem przedstawił zainteresowanym historią Turku mieszkańcom wyniki badań nad architekturą i urbanistyką Turku wczesnych lat powojennych.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni...

17-12-2020
Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew...

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany...

27-11-2020
Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy...

06-10-2020
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23-02-2020
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17-02-2020
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26-01-2020
reklama
reklama
reklama