środa 08 grudnia 2021

Delfiny, Marii, Wirginiusza

-3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na jesień. Inwestycja wchodzi w decydującą fazę

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na jesień. Inwestycja wchodzi w decydującą fazę
 

Już na jesień z farmy fotowoltaicznej budowanej na terenach po kopalnianych popłynie zielony prąd. Inwestycja ZE PAK na blisko 100 hektarach terenów gminy Brudzew wchodzi w decydującą fazę.

W piątek na terenie budowanej od lutego br. największej farmy fotowoltaicznej w Polsce przedstawiciele wykonawcy firmy Esoleo, inwestora ZE PAK oraz władz centralnych, powiatowych i lokalnych spotkali się z dziennikarzami by poinformować o aktualnym stanie realizowanej inwestycji. Na blisko 100 hektarach terenów pokopalnianych zamontowano już konstrukcje do instalacji paneli fotowoltaicznych. Część paneli jest już gotowa do uruchomienia a docelowo zaplanowano montaż 155 tysięcy takich ogniw. Farma fotowoltaiczna, której budowa jest już na zaawansowanym etapie będzie generować moc 70 MWp. Uruchomienie farmy planowane jest na przełom września i października 2021 roku. O spotkaniu i szczegółach inwestycji w naszym materiale wideo.

W konferencji oprócz przedstawicieli wykonawcy i inwestora uczestniczył także Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa, Dariusz Kałużny, starosta turecki, Cezary Krasowski, wójt Brudzewa, Kazimierz Wdowiński, przewodniczący Rady Gminy Brudzew.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo:

Wideo: "Dla takich chwil warto żyć..."...

5 list.
Wideo: Otwarcie największej farmy...

Wideo: Otwarcie największej farmy...

29 paźd.
Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
reklama
reklama
reklama