niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Wideo: Pierwsze takie zawody w powiecie! Dogtrekking w Tarnowej czyli spacer z psijacielem

Wideo: Pierwsze takie zawody w powiecie! Dogtrekking w Tarnowej czyli spacer z psijacielem
 

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą „dogtrekking” kryje się trening, na który zabieramy ze sobą psa. Trasę można pokonać marszem albo biegiem, poznając ciekawe zakamarki bliższej i dalszej okolicy. W sobotę, 20 maja, do wspólnej zabawy, zorganizowanej przez Katarzynę Michalską, właścicielkę Zagrody Przyjaznej Dzieciom w Sosnowym Lesie z Tarnowej, zgłosiło się 18 ekip – w sumie 22 osoby i 20 psów.

W ramach I Amatorskiego Dogtrekkingu "Złotogórski spacer z psijacielem" pieski i ich właściciele mieli do wyboru dwie trasy: krótszą, liczącą sobie 5 kilometrów, na której mieli do odhaczenia 5 punktów kontrolnych oraz dłuższą, liczącą prawie 15 kilometrów z 10 punktami.

- Bardzo cieszy nas fakt, że niektórzy zawodnicy przyjechali do nas naprawdę z daleka – mówi Katarzyna. – Oprócz mieszkańców Tarnowej, Konina i Brzeźna były z nami również osoby ze Słupcy, Kępna, Ślesina, a nawet Wrocławia. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i wdzięczni, że mogliśmy poznać tak wielu pozytywnych i przemiłych psiarzy.

A ponieważ, choć przeprowadzane w przyjaznej atmosferze, były to jednak zawody, musieli być też i zwycięzcy. Na krótszej trasie zostali nimi Irmina Lipińska i Dagmara Cieślikowska z Burbonem, Kamila i Aleksandra Olszewskie z Coco i Werą oraz Sylwia Jerczyńska z Drago. Wśród długodystansowców zwyciężyli: Damian Barański z Klarą, Jowita i Agata Pochylskie z Mulą oraz Katarzyna Zawodny z Eevee. Dzięki wsparciu sponsorów na wszystkich czekały bogate pakiety startowe, a na najlepszych specjalistyczna karma.

- Powodzenie jakim cieszyła się impreza sprawia, że już myślimy o jej kolejnej edycji – zapowiada Katarzyna. 

Organizatorzy dziękują za wsparcie: Gmina i miasto Tuliszków, Nadleśnictwo Turek oraz sponsorom - Wszystko dla psa i kota oraz Zolux.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli polonez...

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZSR CKP...

Wideo: Przepiękny polonez...

30 st.
Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

14 st.
Wideo: Wyjątkowy koncert w Boleszczynie....

Wideo: Wyjątkowy koncert w...

25-12-2023
Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w Muzeum...

Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w...

23-11-2023
Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo. Przystań...

Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo....

25-10-2023
reklama
reklama
reklama