piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Wideo: Włodarze połamali się. Opłatkiem

Grudniowy czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy ludzie starają się być dla siebie życzliwsi. Zjawisko to nie ominęło również samorządowców, którzy tuż przed ubiegłotygodniową sesją Rady Miejskiej wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

Wydarzenie, do którego doszło w minionym tygodniu w sali im. Solidarności było na pewno spotkaniem niezwykłym. W jego tracie samorządowcy musieli odstąpić od swych nawyków. Zazwyczaj lokalni politycy w tym miejscu zawzięcie dyskutują i przyjmują do wiadomości swe – mniej lub bardziej  trafne  – spotrzeżenia, a podczas spotkania opłatkowego przyszło im w skupieniu wysłuchać słów ks. proboszcza Marka Kasika. Kapłan radził wszystkim  lokalnym włodarzom i urzędnikom, by nawet w natłoku zajęć znaleźli czas na moment zastanowienia nad kwestiami wiary i jej rolą w życiu człowieka. Nieco później wszyscy uczestnicy spotkania opłatkowego złożyli sobie życzenia.

Po spotkaniu opłatkowym odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej Turku. W jej trakcie radni przyjęli stawki opłat za odbiór śmieci w 2013 roku, a także zaaprobowali projekt uchwały, dotyczący utworzenia strefy płatnego parkowania na części ulicy Kaliskiej.

AW
Foto:MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama