wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Wideo: Indianie zawładnęli muzeum

W minioną sobotę w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku otwarta został wystawa „Kultura Indian Ameryki Północnej”. W czasie jej inauguracji goście wydarzenia obejrzeli występ tancerzy zespołu „RANORES” oraz mogli spotkać się ze Zdzisławem Wszołkiem, głównym sprawcą tego jakże sympatycznego zamieszania.

Turkowianie, którzy zdecydują się odwiedzić muzeum w najbliższym czasie, będą mogli rzucić okiem na bogaty zbiór tradycyjnych indiańskich domostw, strojów oraz innych przedmiotów. Wystawa nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie życiowa pasja wspomnianego już mieszkańca pobliskiego Uniejowa.

Jeśli macie pasję, pilnujcie ją, kochajcie ją, nie wstydźcie się jej pokazywać ludziom. Niektórzy nie tolerują tego, czego robimy, a nieraz na kopalni czy tam gdzie pracowałem, śmiali się z tego co robię. Ja przyzwyczaiłem się do tego, nabrałem dużego szacunku do wszystkich zainteresowań ludzi, jakie nas otaczają. (…) Życzę wam wszystkim, abyście też mieli taką drugą miłość, oprócz rodziny i żony. No powiedzmy trzecią miłość – mówił do osób zebranych w muzeum Zdzisław Wszołek, doskonale znany w naszym regionie propagator kultury Indian Ameryki Północnej.

Wystawę „Kultura Indian Ameryki Północnej” w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku oglądać można do 12 maja.

AW
Foto:MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama