czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Wiosenny Harlem Shake

Osoby, które przypadkiem w czwartkowe przedpołudnie znalazły się w pobliżu ul. Kościuszki mogły doznać niezłego szoku, widząc młodzież tarzającą się w śniegu, biegającą półnago i stającą na głowie w dziwnych przebraniach. Nie była to jednak zbiorowa ucieczka pensjonariuszy jakiegoś zakładu zamkniętego, ale najzwyklejszy w  świecie flash mob.

Od jakiegoś już czasu internet zalewają filmiki, ukazujące wyczyny taneczne dokonywane do dźwięków hitu "Harlem Shake". Te charakterystyczne flash moby zdecydowali się uwiecznić kamerami uczniowie, studenci, pracownicy prywatnych firm, żołnierze, strażacy, sportowcy i wszelkie grupy społeczne z wielu krajów świata. Akcja nie mogła ominąć także Turku, choć trzeba przyznać, że zimowe warunki nie sprzyjały eventowi w czasie pierwszego dnia wiosny. Na szczęście osoby gotowe wziąć udział w kręceniu turkowskiego "Harlem Shake'a" odwiedziły profil wydarzenia na facebooku, a w czwartkowe przedpołudnie pojawiły się w „Małym parku”, nieopodal ZSO i MDK. Choć znaczna część przybyłych wolała stać się jednynie biernymi obserwatorami, prawdziwi „hardcorowcy” przywdziali kolorowe przebrania lub ściągnęli z siebie część odzienia i ruszyli w niemające ładu i składu tany.

Zaprezentowany powyżej flash mob nie jest jedyną turkowską odsłoną "Harlem Shake'a". Także na czwartek 21 marca na godz. 16:00 zaplanowano podobną akcję na terenie OSiR-u, a kolejny „harlem” tworzony będzie w Pubie 69 w „Lany Poniedziałek” pod przewodnictwem agencji Wszystko Gra! i sCOOLstories.

AW
Foto: Zbigniew Marzuchowski

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama