środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Mroczny heavy folk na muzealnym dziedzińcu

Wideo: Mroczny heavy folk na muzealnym dziedzińcu
 

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy Turku i okolic mogli na chwilę przenieść się do świata polskiego przedchrześcijańskiego folkloru. By tego dokonać, należało jedynie udać się na dziedziniec Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, gdzie na przybyłych czekali Roberto Delira & Kompany.

Poczynania członków tegoż projektu muzycznego mogliśmy w Turku podziwiać już jakiś czas temu podczas koncertu w Pubie 21, jednak historia czwartkowego występu jest nieco dłuższa i bardziej skomplikowana. Otóż ostatnimi czasy w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbywały się warsztaty, których organizatorem było Stowarzyszenie Jeden Świat. Ich uczestnicy – pracując pod okiem Roberta „Deliry” Jaworskiego – stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było stworzenie odpowiedniej warstwy dźwiękowej i dopasowanie jej do usłyszanych opowieści, tak by narracja słowna i muzyczna mogły stworzyć spójną i intrygującą całość. W efekt tychże prac można było wsłuchać się w dniu 6 czerwca.

Po koncercie uczestników warsztatów „Opowiadanie świata w Turku” przyszedł czas na występ projektu  Roberto Delira & Kompany.

Na czwartkową wyprawę do świata opowieści i dźwięków heavy folku mieszkańców Turku i okolic zaprosili: Stowarzyszenie Jeden Świat, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Miasta Turku oraz Echo Turku.

AW
Fot. ED / MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama