czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Wideo: Mroczny heavy folk na muzealnym dziedzińcu

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy Turku i okolic mogli na chwilę przenieść się do świata polskiego przedchrześcijańskiego folkloru. By tego dokonać, należało jedynie udać się na dziedziniec Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, gdzie na przybyłych czekali Roberto Delira & Kompany.

Poczynania członków tegoż projektu muzycznego mogliśmy w Turku podziwiać już jakiś czas temu podczas koncertu w Pubie 21, jednak historia czwartkowego występu jest nieco dłuższa i bardziej skomplikowana. Otóż ostatnimi czasy w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbywały się warsztaty, których organizatorem było Stowarzyszenie Jeden Świat. Ich uczestnicy – pracując pod okiem Roberta „Deliry” Jaworskiego – stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było stworzenie odpowiedniej warstwy dźwiękowej i dopasowanie jej do usłyszanych opowieści, tak by narracja słowna i muzyczna mogły stworzyć spójną i intrygującą całość. W efekt tychże prac można było wsłuchać się w dniu 6 czerwca.

Po koncercie uczestników warsztatów „Opowiadanie świata w Turku” przyszedł czas na występ projektu  Roberto Delira & Kompany.

Na czwartkową wyprawę do świata opowieści i dźwięków heavy folku mieszkańców Turku i okolic zaprosili: Stowarzyszenie Jeden Świat, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Miasta Turku oraz Echo Turku.

AW
Fot. ED / MD

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama