sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Wideo: Śpiew prosto z serca

W dniu 16 czerwca odbył się IX Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych - Malanów 2013. Wydarzenie miało miejsce w Kościele Parafialnym w Malanowie, gdzie swój talent zaprezentowała młodzież gimnazjalna z naszego powiatu oraz chór Misericordia z Konina - gość honorowy przeglądu. Wszystko po to, by podtrzymywać tradycje i propagować piękno muzyki śpiewanej.

Jako pierwsi zaprezentowali się chórzyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego z Turku, którego dyrygentem jest Kamila Pacześna. Na chór składa się 45 osób w wieku 9-15 lat. Następnie swój talent pokazał chór z Gimnazjum w Malanowie, którego dyrygentem jest Marta Tomczyk - Groblica.

Ostatni występowali chórzyści z Zespołu Szkół w Dobrej, kierowani przez Marlenę Jesiołek. Wszyscy występujący byli niezwykle zaangażowani w występ, starając się ze wszystkich sił pokazać wyjątkowe piękno tej dziedziny sztuki.

Po przeglądzie przyszedł czas na występ gościa honorowego - Chóru Misericordia z Konina, który działa od 2005 roku przy parafii św. Faustyny Kowalskiej w Koninie, zajmując się głównie śpiewem kościelnym, związanym z przeprowadzeniem liturgii. Dyrygenturą zajmuje się Elwira Chojnacka.

Na zakończenie wszystkie grupy wspólnie odśpiewały utwór będący ukoronowaniem spotkania i w podniosłej atmosferze podziękowały swoim opiekunom kwiatami i ciepłym słowem. Uczestnicy udali się na imprezę integracyjną w Gimnazjum w Malanowie, które było głównym organizatorem imprezy, by zintegrować się ze sobą, lepiej poznać i wymienić doświadczeniami. Dla całej inicjatywy szczególnie zasłużyli się koordynator przeglądu - Anna Marciniak oraz dyrektor szkoły - Sławomir Prentczyński.

Pomysł przeglądu chórów na pewno jest dobry i niezwykle potrzebny, by zachować ciągłość tej zanikającej tradycji oraz propagować odmianę muzyki, która nie tylko chwyta za serce, ale wg wielu jest lepszą formą wyrazu uczuć i emocji niż dźwięki instrumentalne. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli być świadkami X, jubileuszowej edycji tej imprezy.

M.A. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

7 mrz.
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23 lt.
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26 st.
Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
reklama
reklama
reklama