środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Śpiew prosto z serca

Wideo: Śpiew prosto z serca
 

W dniu 16 czerwca odbył się IX Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych - Malanów 2013. Wydarzenie miało miejsce w Kościele Parafialnym w Malanowie, gdzie swój talent zaprezentowała młodzież gimnazjalna z naszego powiatu oraz chór Misericordia z Konina - gość honorowy przeglądu. Wszystko po to, by podtrzymywać tradycje i propagować piękno muzyki śpiewanej.

Jako pierwsi zaprezentowali się chórzyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego z Turku, którego dyrygentem jest Kamila Pacześna. Na chór składa się 45 osób w wieku 9-15 lat. Następnie swój talent pokazał chór z Gimnazjum w Malanowie, którego dyrygentem jest Marta Tomczyk - Groblica.

Ostatni występowali chórzyści z Zespołu Szkół w Dobrej, kierowani przez Marlenę Jesiołek. Wszyscy występujący byli niezwykle zaangażowani w występ, starając się ze wszystkich sił pokazać wyjątkowe piękno tej dziedziny sztuki.

Po przeglądzie przyszedł czas na występ gościa honorowego - Chóru Misericordia z Konina, który działa od 2005 roku przy parafii św. Faustyny Kowalskiej w Koninie, zajmując się głównie śpiewem kościelnym, związanym z przeprowadzeniem liturgii. Dyrygenturą zajmuje się Elwira Chojnacka.

Na zakończenie wszystkie grupy wspólnie odśpiewały utwór będący ukoronowaniem spotkania i w podniosłej atmosferze podziękowały swoim opiekunom kwiatami i ciepłym słowem. Uczestnicy udali się na imprezę integracyjną w Gimnazjum w Malanowie, które było głównym organizatorem imprezy, by zintegrować się ze sobą, lepiej poznać i wymienić doświadczeniami. Dla całej inicjatywy szczególnie zasłużyli się koordynator przeglądu - Anna Marciniak oraz dyrektor szkoły - Sławomir Prentczyński.

Pomysł przeglądu chórów na pewno jest dobry i niezwykle potrzebny, by zachować ciągłość tej zanikającej tradycji oraz propagować odmianę muzyki, która nie tylko chwyta za serce, ale wg wielu jest lepszą formą wyrazu uczuć i emocji niż dźwięki instrumentalne. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli być świadkami X, jubileuszowej edycji tej imprezy.

M.A. 

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

28 sierp.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm....

23 kw.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
reklama
reklama
reklama