poniedziałek 20 stycznia 2020

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Wideo: Zbrodnia została ukarana

„Tutaj każdy tworzy całość” – wielokrotnie usłyszeliśmy te słowa podczas kilkumiesięcznych zajęć teatralnych prowadzonych przez aktorów teatru kaliskiego - Małgorzatę Kałędkiewicz oraz Marcina Trzęsowskiego. Jak bardzo udało się stworzyć spójną całość dzięki młodym aktorom, mieliśmy okazję przekonać się w piątek o godzinie 22:00 w nadleśnictwie, w miejscowości Linne.

Zwieńczeniem prawie 3 miesięcy ciężkiej pracy, wielogodzinnych zajęć oraz prób na których każdy starał się opanować swoją rolę do perfekcji był wieczorny spektakl, na który przybyło wiele osób. Poza aktorami, w projekcie brały udział dziewczęta z chóru Viribus Unitis pod przewodnictwem Joanny Gogulskiej. Turku został podstawiony specjalny autobus, dzięki któremu każdy turkowianin mógł dostać się do wyznaczonego miejsca, a także bezpiecznie powrócić do miejsca zamieszkania.

O godzinie 22:00 rozpoczął się zapowiedziany przez Magdalenę Ciołek spektakl, a później podziękowania oraz wręczenie dyplomów oraz kwiatów. Widownia podziękowała gromkimi brawami, które były w stu procentach zasłużone.

Wszyscy chętni do udziału w projektu musieli mieć ukończone 16 lat i przygotować fragment utworu Słowackiego. Dopiero raczkujący artyści byli sprawdzani pod kątem ruchów, mimiki, improwizacji, swobody scenicznej, a także wielu innych aspektów zawodu aktora. Nie było to najłatwiejsze, gdyż wielu z nich dostało nietypowe zadania z którymi musieli się zmierzyć, aczkolwiek na przeprowadzany casting przyszły osoby z prawdziwą pasją, które chętnie chłonęły dobre słowa, zarówno jak i krytykę.

Pierwsze zajęcia ze stałą grupą odbyły się 13 kwietnia. W czasie ich trwania każdy z uczestników otwierał się na nowe możliwości, które oferowały mu tego typu warsztaty. Wśród osób znalazły się prawdziwe perełki, które wiążą swoją przyszłość z aktorstwem.

Wielu miało także inne, jak się później okazało, bardzo przydatne umiejętności, które zostały wykorzystane. W tym gronie znalazł się między innymi beatboxer, który potrafił odtworzyć każdy dźwięk za pomocą aparatu mowy.

Bez wątpienia było to najlepsze jak dotąd wydarzenie, które po raz kolejny pokazało jak zdolnych posiadamy ludzi, a także, że warto inwestować w tego typu eventy kulturalne.

Mamy głęboką nadzieję, iż „Balladyna” będzie motywacją do dalszej pracy i wkrótce będziemy mogli ponownie wziąć udział w jednej z takich imprez. Tuż po piątkowym spektaklu Magda Ciołek zapowiedziała, że kolejny projekt będzie znacznie bardziej mroczniejszy.

Projekt „Kultura w lasach tura” to dziecko Nadleśnictwa Turek oraz stowarzyszenia LGD Turkowskiej Unii Rozwoju - T.U.R., który został zrealizowany dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Livia Polipowska
Foto: M. Derucki‹

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego 2019 roku

Wideo podsumowanie wydarzeń minionego...

6 st.
Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce pochodzi...

Wideo: Najlepsza Czarna Kaśka w Polsce...

23-12-2019
Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

14-12-2019
Wideo: Koncert Kuźnia Przystani 2019

Wideo: Koncert Kuźnia Przystani 2019

10-11-2019
Wideo: Czas wspomnień i refleksji

Wideo: Czas wspomnień i refleksji

01-11-2019
Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big...

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej...

19-10-2019
reklama
reklama
reklama