XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

To cynizm czy zwykła kpina z mieszkańców Turku?

To cynizm czy zwykła kpina z mieszkańców Turku?
 

Nigdy nie zwracałem uwagi na radosną twórczość „jedynego niezależnego portalu”, jednak tym razem muszę głośno zaprotestować. Można mieć odmienne spojrzenie na sprawy samorządowe, ale swoim tekstem dotyczącym obniżki cen śmieci Marta Jachimowska jednoznacznie pokazała, że kpi z mieszkańców Turku.

Przez ostatnie miesiące w internetowym publikatorze Marty Jachimowskiej pojawiało się wiele treści, które nie pozostawiały wątpliwości, że ich autorzy są zwyczajnie niechętni obecnemu burmistrzowi. Nikt nie ma i nie będzie miał im tego za złe. Być może to zwykły żal po dobrych czasach, kiedy można było publikować swoje materiały w INFO.

reklama

Jednak pierwszy raz w życiu przeczytałem „poważny” tekst w „poważnych” mediach, w którym autor zadał sobie tyle trudu, aby nawet nie w neutralnym tonie przekazać Czytelnikom dobrą informację. Zapytuję się wprost: po czyjej stronie stoi pani Jachimowska? Mieszkańców Turku czy może grupy radnych, którym znów nie wyszło.

Antosik nie projektował systemu śmieciowego, za który teraz odpowiada. Otrzymał go w spadku po swoim poprzedniku. I na nic zda się porównywanie obecnej sytuacji Turku z Uniejowem. W przyszłości owszem, będzie można spróbować wykorzystać dobre praktyki sąsiadów. Ale do połowy 2017 r. miasto musi grać na zasadach, które ustanowił poprzedni burmistrz (poprzedni kontrakt na odbiór i zagospodarowanie śmieci podpisano na 3 lata, choć inne miasta ze związku „Czyste Miasto, Czysta Gmina robiły to na rok”). Koniec i kropka.

Obśmiewanie obniżki cen śmieci to albo niezrozumienie tematu, o którym się pisze, albo zwykły cynizm i kpina z Czytelników. Cokolwiek to by nie było apeluję o zaprzestanie i jasne określenie swoich intencji. I oszczędzenie sobie dalszego wstydu.

reklama

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Czy SLD w Turku stać na wiarygodnego lidera?

Czy SLD w Turku stać na wiarygodnego lidera?

1 maj.
O skutkach odrzucenia marksizmu

O skutkach odrzucenia marksizmu

1 maj.
Jak TS szkodzi TS-owi

Jak TS szkodzi TS-owi

1 maj.
reklama
reklama
reklama