XXIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących

piątek 20 października 2017

Ireny, Kleopatry, Witalisa

reklama

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Mieszkańcy ul. Stawickiego wypowiedzieli się na temat koncepcji projektu przebudowy ich ulicy. Ku zadowoleniu wszystkich, powstanie tutaj sporo parkingów, których teraz brakuje.

Wczoraj, tj. 18 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie Burmistrza Turku, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Turku oraz projektantów z mieszkańcami ulicy Franciszka Stawickiego. Tematem spotkania była koncepcja projektu przebudowy tej ulicy. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na ten temat, powiedzieć o swoich oczekiwaniach w stosunku do tej inwestycji.

reklama

Projektanci z biura projektowego SD PROJEKT s.c. z Poznania przedstawili mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ulicy, która ma długość ok. 160 metrów. Po obu stronach projektowanej ulicy znajdą się miejsca parkingowe. Łącznie będzie to 65 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Ulica zakończy się placem umożliwiającym bezproblemowe zawracanie. Jezdnia będzie standardowej szerokości, jedynie na początku (od ul. Armii Krajowej do łuku) zostanie poszerzona, aby jadące pojazdy mogły łatwiej się minąć. Projektanci przewidzieli nawierzchnię z kostki brukowej, w tym szarą jezdnię, żółte chodniki i grafitowe miejsca parkingowe.

Zebrani turowianie zadawali pytania szczególnie o miejsca parkingowe. Poza tym byli zadowoleni z przedstawionej koncepcji przebudowy ich ulicy.

Dokumentacja projektowa ul. F. Stawickiego będzie gotowa jeszcze w tym roku. Natomiast wykonanie ulicy przewidywane jest na przyszły rok.

reklama

źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Wodny Plac Zabaw to początek renowacji OSiR

Wodny Plac Zabaw to początek renowacji OSiR

z dzisiaj
Boisko w budowie

Boisko w budowie

20 wrz.
Juniorzy Tura na konsultacjach szkoleniowych w...

Juniorzy Tura na konsultacjach szkoleniowych w SMS Łódź

16 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama