XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Mieszkańcy ul. Stawickiego wypowiedzieli się na temat koncepcji projektu przebudowy ich ulicy. Ku zadowoleniu wszystkich, powstanie tutaj sporo parkingów, których teraz brakuje.

Wczoraj, tj. 18 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie Burmistrza Turku, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Turku oraz projektantów z mieszkańcami ulicy Franciszka Stawickiego. Tematem spotkania była koncepcja projektu przebudowy tej ulicy. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na ten temat, powiedzieć o swoich oczekiwaniach w stosunku do tej inwestycji.

reklama

Projektanci z biura projektowego SD PROJEKT s.c. z Poznania przedstawili mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ulicy, która ma długość ok. 160 metrów. Po obu stronach projektowanej ulicy znajdą się miejsca parkingowe. Łącznie będzie to 65 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Ulica zakończy się placem umożliwiającym bezproblemowe zawracanie. Jezdnia będzie standardowej szerokości, jedynie na początku (od ul. Armii Krajowej do łuku) zostanie poszerzona, aby jadące pojazdy mogły łatwiej się minąć. Projektanci przewidzieli nawierzchnię z kostki brukowej, w tym szarą jezdnię, żółte chodniki i grafitowe miejsca parkingowe.

Zebrani turowianie zadawali pytania szczególnie o miejsca parkingowe. Poza tym byli zadowoleni z przedstawionej koncepcji przebudowy ich ulicy.

Dokumentacja projektowa ul. F. Stawickiego będzie gotowa jeszcze w tym roku. Natomiast wykonanie ulicy przewidywane jest na przyszły rok.

reklama

źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

25 maj.
PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

10 maj.
Stanowisko Starosty Tureckiego ws myjni na os....

Stanowisko Starosty Tureckiego ws myjni na os....

2 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama