Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

czwartek 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Metalowa uczta w mixTurze

Metalowa uczta w mixTurze
 

Już w sobotę 15 lipca, w pubie mixTura odbędzie się prawdziwa metalowa uczta. Czy nowo powstała turkowska scena wytrzyma ostre metalowe granie 3 zespołów, które najadą nasze miasteczko? To się jeszcze okaże.

Headwind (rock/metal/alternatywa)

Headwind to poznański zespół inspirujący się twórczością takich legend jak A Perfect Circle, Tool czy Deftones. Rdzeń Headwind od 2006 roku tworzą: Alex - wokal, Kuba - bas oraz Czarek - gitara. W 2012 roku dołączył obecny perkusista - Respo. Aktualny skład kapeli wyklarował się dopiero w 2014 roku, gdy do zespołu dołączył Michał – gitara.

reklama

W 2015 roku Headwind zdobył wyróżnienie na przeglądzie Nowe Nurty organizowanym przez Estradę Poznańską, a także wydał swój pierwszy klip zatytułowany „Daily Planet”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Od tego czasu zespół regularnie koncertuje, dzieląc scenę z mniej lub bardziej znanymi kapelami.

W lipcu 2016 zespół wypuścił swój drugi klip z EP "Headwind" - Hesitant oraz jako finalista Jarocin Antyfest Antyradia - zagrał na legendarnym Jarocin Festiwal. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu pt. "Superbia"

reklama

The Sound Code (alternatywny rock - Ostrów Wlkp.)

The Sound Code to zespół z Ostrowa Wielkopolskiego reprezentujący scenę rocka alternatywnego. Ich muzyka ma w sobie ogromną dawkę energii, świeżości i spontaniczności. Charakteryzuje ich gęste brzmienie gitar, zgrana sekcja rytmiczna oraz spontaniczny, żywiołowy wokal, z powodzeniem łączący takie formy wyrazu jak melodyjny śpiew, krzyk czy rap. Utwory TSC są jednocześnie proste i ambitne, niepozbawione ciekawych linii melodyjnych. Prawdziwe oblicze zespołu ujawnia się podczas koncertów, na których każdorazowo chłopcy dają z siebie wszystko.

Zespół jest w trakcie promowania swojej długo oczekiwanej płyty, która ukazała się w ostatnich tygodniach czerwca.

WJAZD: 10 zł

Lineup:
20:00 - 21:00 Allan Hills (w zastępstwie Thar Ai)
21:00 - 22:00 Headwind
22:00 - 23:00 The Sound Code

Podobne artykuły

Już w piątek: Kiermasz płyt winylowych podczas...

Już w piątek: Kiermasz płyt winylowych podczas...

15 maj.
Morderstwa w jazzem w tle

Morderstwa w jazzem w tle

28-12-2017
Już jutro: Słuchowisko

Już jutro: Słuchowisko "Cały Ten Jazz". Posłuchaj...

27-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama