Wystawa: 500 lat reformacji, 180-lecie Parafii Ewangelickiej w Turku / 24.11. godz. 18:00 / Muzeum Miasta Turku

piątek 24 listopada 2017

Emmy, Flory, Romana

reklama

Metalowa uczta w mixTurze

Metalowa uczta w mixTurze
 

Już w sobotę 15 lipca, w pubie mixTura odbędzie się prawdziwa metalowa uczta. Czy nowo powstała turkowska scena wytrzyma ostre metalowe granie 3 zespołów, które najadą nasze miasteczko? To się jeszcze okaże.

Headwind (rock/metal/alternatywa)

Headwind to poznański zespół inspirujący się twórczością takich legend jak A Perfect Circle, Tool czy Deftones. Rdzeń Headwind od 2006 roku tworzą: Alex - wokal, Kuba - bas oraz Czarek - gitara. W 2012 roku dołączył obecny perkusista - Respo. Aktualny skład kapeli wyklarował się dopiero w 2014 roku, gdy do zespołu dołączył Michał – gitara.

reklama

W 2015 roku Headwind zdobył wyróżnienie na przeglądzie Nowe Nurty organizowanym przez Estradę Poznańską, a także wydał swój pierwszy klip zatytułowany „Daily Planet”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Od tego czasu zespół regularnie koncertuje, dzieląc scenę z mniej lub bardziej znanymi kapelami.

W lipcu 2016 zespół wypuścił swój drugi klip z EP "Headwind" - Hesitant oraz jako finalista Jarocin Antyfest Antyradia - zagrał na legendarnym Jarocin Festiwal. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu pt. "Superbia"

reklama

The Sound Code (alternatywny rock - Ostrów Wlkp.)

The Sound Code to zespół z Ostrowa Wielkopolskiego reprezentujący scenę rocka alternatywnego. Ich muzyka ma w sobie ogromną dawkę energii, świeżości i spontaniczności. Charakteryzuje ich gęste brzmienie gitar, zgrana sekcja rytmiczna oraz spontaniczny, żywiołowy wokal, z powodzeniem łączący takie formy wyrazu jak melodyjny śpiew, krzyk czy rap. Utwory TSC są jednocześnie proste i ambitne, niepozbawione ciekawych linii melodyjnych. Prawdziwe oblicze zespołu ujawnia się podczas koncertów, na których każdorazowo chłopcy dają z siebie wszystko.

Zespół jest w trakcie promowania swojej długo oczekiwanej płyty, która ukazała się w ostatnich tygodniach czerwca.

WJAZD: 10 zł

Lineup:
20:00 - 21:00 Allan Hills (w zastępstwie Thar Ai)
21:00 - 22:00 Headwind
22:00 - 23:00 The Sound Code

Podobne artykuły

W mixTurze świętowano Niepodległość na rockowo

W mixTurze świętowano Niepodległość na rockowo

14 list.
Halama, Kamyszek, Dolniak na stand-upie w mixTurze

Halama, Kamyszek, Dolniak na stand-upie w mixTurze

16 paźd.
Jachimek kontra problemy dnia codziennego

Jachimek kontra problemy dnia codziennego

18 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama