Magiczny, świąteczny koncert kolęd już dziś! 18:00 hala widowiskowo-sportowa w Turku, ul. Parkowa 3.

poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

Mieszkania w miejscu po ZPJ Miranda. Władze miasta zadecydują dziś o zmianie planu

Mieszkania w miejscu po ZPJ Miranda. Władze miasta zadecydują dziś o zmianie planu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Turek radni będą głosować nad zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego Turku. Zmianie ulegnie m.in. przeznaczenie terenu po byłym ZPJ Miranda. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz Romuald Antosik zaproponował radnym, aby przy ul. Kaliskiej powstały nieruchomości mieszkalne z dopuszczeniem funkcji wielkopowierzchniowego handlu i usług (stosunek 51% do 49% z przewagą funkcji mieszkaniowej). Uchwała przegłosowana w poprzedniej kadencji (dopuszczająca jedynie wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego) została uchylona przez wojewodę ze względu na istotne naruszenie prawa.

Przypomnijmy, że kolejna dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie częściowej zmiany planu miejscowego dla terenu po ZPJ Miranda (ul. Kaliska), odbyła się 10 maja b.r. w Urzędzie Miejskim. Po zmianie władz miejskich, zmieniła się także koncepcja zagospodarowania tego obszaru miasta.

reklama

W odróżnieniu od projektu z 2014 r. (w którym dopuszczano jedynie wielkopowierzchniowy obiekt handlowo-usługowy), na terenie przy Kaliskiej będzie mógł powstać obiekt mieszkalny z dopuszczeniem wielkopowierzchniowego handlu i usług (stosunek 51% do 49% z przewagą funkcji mieszkaniowej). Mieszkania mają być pobudowane nad obiektami handlowymi i usługowymi, a całość ma być tak skomponowana, aby przy urzędzie nie postał kolejny „blaszak” lub inny architektoniczny straszak.

- Nie pomijając potrzeb właścicieli terenu, chcemy przede wszystkim ożywić tę część miasta. A nikt tego nie zrobi lepiej, niż ludzie – poinformował przybyłych na majową dyskusję publiczną burmistrz Romuald Antosik. - Chcemy, aby ten teren żył przez 24 godziny na dobę, a dodatkowo będzie można zrobić tutaj zakupy – dodał burmistrz. Według włodarza okolice przy magistracie są atrakcyjne dla mieszkańców ze względu na bliskość szpitala, szkoły, OSiR oraz urzędów.

Ponadto plan przewiduje budowę ciągu pieszo-rowerowego w kierunku szpitala, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli dostęp do parku za Urzędem Miejskim.

reklama

Częściowa zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Turku pn. "Stadion" dokonywana jest na wiosek 2 inwestorów.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Duże zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi

Duże zainteresowanie mieszkaniami czynszowymi

3 list.
Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań...

Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań dla...

18 paźd.
Mieszkania zamiast galerii na Kaliskiej

Mieszkania zamiast galerii na Kaliskiej

13 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama