Sobota: II Osiedlowa Akcja Poboru Krwi

sobota 23 czerwca 2018

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5
 

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie. W budynku A obchodzono go pod hasłem „Serce w podzięce”. Uczniowie klas 3e, 3g, 4a i 4b wraz z wychowawcami przygotowali w krótki występ artystyczny, w którym dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znana melodie. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione serduszka.

W budynku B uczniowie i nauczyciele przygotowali dla siebie niespodzianki. Grono pedagogiczne mogło przeczytać wiersze, które wyszły spod piór uczniów. Natomiast ci ostatni mogli wziąć udział w konkursie „ Byłem dzieckiem i uczniem – zgadnij kim jestem!”, polegającym na rozpoznaniu pedagogów na zdjęciach z ich dzieciństwa lub szkolnych lat. Po drugiej godzinie lekcyjnej przewodnicząca SU- Gabriela Pawlak złożyła Dyrekcji szkoły, nauczycielom oficjalne życzenia, których dopełnieniem były bukiety kwiatów . Wszyscy zgromadzeni na szkolnym korytarzu wysłuchali koncertu, podczas którego wystąpili: solistka Aniela Wróblewska, akordeonista Michał Chojnacki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Grąbkowski z piosenką „Sen o Wiktorii” z repertuaru zespołu Dżem.

reklama

Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Piątka" czytała dla Niepodległej

8 czerw.
Akcja

Akcja "Żonkil" w Szkole Podstawowej nr 5

24 kw.
Sukcesy gimnazjalistów z

Sukcesy gimnazjalistów z "Piątki" w konkursach...

20 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama