Koncert Bacteryazz i Męczenie Owiec / Pub mixTura / 17.02 godz. 21:00

niedziela 18 luty 2018

Konstancji, Krystiana, Sylwany

reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5
 

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie. W budynku A obchodzono go pod hasłem „Serce w podzięce”. Uczniowie klas 3e, 3g, 4a i 4b wraz z wychowawcami przygotowali w krótki występ artystyczny, w którym dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znana melodie. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione serduszka.

W budynku B uczniowie i nauczyciele przygotowali dla siebie niespodzianki. Grono pedagogiczne mogło przeczytać wiersze, które wyszły spod piór uczniów. Natomiast ci ostatni mogli wziąć udział w konkursie „ Byłem dzieckiem i uczniem – zgadnij kim jestem!”, polegającym na rozpoznaniu pedagogów na zdjęciach z ich dzieciństwa lub szkolnych lat. Po drugiej godzinie lekcyjnej przewodnicząca SU- Gabriela Pawlak złożyła Dyrekcji szkoły, nauczycielom oficjalne życzenia, których dopełnieniem były bukiety kwiatów . Wszyscy zgromadzeni na szkolnym korytarzu wysłuchali koncertu, podczas którego wystąpili: solistka Aniela Wróblewska, akordeonista Michał Chojnacki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Grąbkowski z piosenką „Sen o Wiktorii” z repertuaru zespołu Dżem.

reklama

Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

11-12-2017
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole...

11-12-2017
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej...

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

07-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama