III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

wtorek 24 kwietnia 2018

Bony, Horacji, Jerzego

reklama

"Gdy kobieta myśli wierszem", a mężczyzna jest? obieżyświatem...

 

Zadziało się też w SP5 w Turku, kiedy to na spotkanie z uczniami, rodzicami i nauczycielami przybyli zaproszeni goście, aby podzielić się swoją pasją. Jadwiga Mariola Jankowska i Lech Lament – bo o nich mowa – w poniedziałek , 19 marca br., zachwycili miłośników poezji swoją twórczością. Wiersze o różnorodnej tematyce, czytane przez samych autorów, a także recytowane przez uczniów klas I i VII, przeplatały się z barwnymi opowieściami o twórczości obojga artystów oraz rymowanymi zagadkami dla młodszych dzieci. W utworach literackich i rozmowach z publicznością nie zabrakło również wątków patriotycznych. Całości dopełniła wystawa prac plastycznych zaproszonych twórców.

Warto zaznaczyć, że turkowscy artyści chętnie współpracują z młodzieżą, dzieląc się swoim doświadczeniem i talentem. Wydali wiele książek, są doceniani i nagradzani w konkursach literackich w całym kraju. Współpracują m.in. z Miejską Biblioteką Publiczną i Stowarzyszeniem „Przystań”. Dyrektor Zdzisława Kośla podziękowała gościom za spotkanie w murach „Piątki”. Dla wszystkich było ono cennym doświadczeniem. A talentów wśród uczniów nie brakuje…

Spotkanie zorganizowały: Marzanna Kmieć oraz Izabela Matusiak.
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Akcja

Akcja "Żonkil" w Szkole Podstawowej nr 5

z dzisiaj
Gimnazjalistki z

Gimnazjalistki z "Piątki" w drodze po mandat Sejmu...

9 kw.
Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

27 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama