piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Słodków: Pożar w świetlicy. Butla z gazem i kuchenka stały się źródłem ognia

Słodków: Pożar w świetlicy. Butla z gazem i kuchenka stały się źródłem ognia
 

Los bywa przekorny i okrutny. Przekonali się o tym druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słodkowie. W piątek 5 maja, dzień do święcie św. Floriana, płomienie pojawiły się w użytkowanej przez strażaków świetlicy. By pomóc w opanowaniu sytuacji i ocenić straty, na miejscu zdarzenia zjawili się m.in. prezes zarządu Gminnego Związku OSP Wacław Szajrych, wójt Karol Mikołajczyk, czy też komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Dariusz Stasiak.

Wybite szyby w oknie, leżące przy ogrodzeniu spalone wyposażenie pomieszczenia kuchennego, roztrzęsione kobiety – tak w piątkowy poranek wyglądała sytuacja na terenie posesji, na której znajduje się świetlica wiejska w Słodkowie. Jak wskazali nam strażacy, w budynku trwały przygotowania do okolicznościowej imprezy. Zostały one w sposób drastyczny przerwane przez pojawienie się płomieni.

reklama

Do pożaru w świetlicy, będącej zarazem remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słodkowie, doszło ok. godz. 8:00. W akcji gaszenia wzięli udział strażacy KP PSP w Turku, a także druhowie z terenu gminy Turek. Sytuację udało się opanować i ogień nie rozprzestrzenił się z kuchni na pozostałą część świetlicy. Reszta budynku została po prostu zadymiona. Butle z gazem usunięto z budynku i schłodzono je wodą. Z pomieszczenia kuchennego usunięto też spaloną kuchenkę i pozostałe, zniszczone przez płomienie wyposażenie.

Oprócz strażaków w Słodkowie zjawili się też policjanci, przybył także Zespół Ratownictwa Medycznego z turkowskiego szpitala. Jak udało nam się dowiedzieć, w wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która doznała oparzeń ciała.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

16 lt.
Słodków: Zderzenie Audi i Dacii na DK72

Słodków: Zderzenie Audi i Dacii na DK72

28-09-2017
Turek: Wyciek gazu na Spółdzielców

Turek: Wyciek gazu na Spółdzielców

20-07-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama