Turmageddon 2018 - 23 czerwca

poniedziałek 18 czerwca 2018

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Turek: 82-latek uciekł z miejsca kolizji. Świadek pomógł go ująć w Szadowie

Turek: 82-latek uciekł z miejsca kolizji. Świadek pomógł go ująć w Szadowie - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

Mądrość, rozwaga, odpowiedzialność – takie cechy powinny być atutem ludzi dojrzałych. Niestety, nie zawsze osoby starsze świecą przykładem. 12 lipca pokazał to 82-letni kierowca, który doszedł do wniosku, że najlepiej będzie czmychnąć z miejsca spowodowanej kolizji. Nie przeszkadzały mu w tym nawet mocno wgniecione drzwi swego auta. Na szczęście na zniknięcie sprawcy nie pozwolił turkowianin, który widział zdarzenie i wykazał się obywatelską postawą.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia w dniu 12 lipca doszło około godz. 12:50. Wtedy to do Turku wjechał 82-letni kierowca samochodu osobowego marki Kia Picanto. Mężczyzna, nie mieszkający w naszym regionie, najwyraźniej pomylił się wybierając zjazd z ronda, postanowił więc wykonać manewr zawracania na ul. Kaliskiej. Wykonał go tak niefortunnie, że doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Seat Alhambra.

reklama

Jak ustalili funkcjonariusze, emeryt wysiadł z pojazdu, obejrzał uszkodzenia, po czym wrócił do swego auta i odjechał. Warto zaznaczyć, że nie było to błahe otarcie pojazdów, gdyż w wyniku zderzenia pasażerka Seata została przewiedziona do szpitala.

Nieodpowiedzialny kierowca nie uciekł daleko. Nie pozwolił mu na to świadek kolizji. Turkowianin pojechał swoim autem za uciekinierem, skontaktował się też z policjantami i informował ich, gdzie kieruje się 82-latek, jakim autem się porusza. Dzięki postawie świadka i reakcji policjantów emeryt zakończył jazdę na trasie Turek-Koło.

Sprawca zamieszania stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: 32-latek jeździł Audi, ale trzeźwy nie był

Turek: 32-latek jeździł Audi, ale trzeźwy nie był

26 lt.
Beznazwa: Potrącił pieszego i  uciekł z miejsca...

Beznazwa: Potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

02-10-2017
Kuny: Chciał uciekać pieszo autostradą....

Kuny: Chciał uciekać pieszo autostradą. Wcześniej...

29-08-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama