Pomóżmy Julkowi w walce o życie. Kliknij i dowiedz się, jak pomóc!

sobota 24 luty 2018

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

83 mandaty, 3 dni działań. Oto podsumowanie akcji "Prędkość"

83 mandaty, 3 dni działań. Oto podsumowanie akcji
 

W dniach 14-16 lipca br. na drogach województwa wielkopolskiego policjanci przeprowadzili działania „Prędkość” ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas działań policjanci na terenie powiatu tureckiego skontrolowali 176 pojazdów, w 83 przypadkach powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy.

To właśnie nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym do zwiększonej ilości wypadków dochodzi w weekendy. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom policjanci przeprowadzili działania „Prędkość” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

reklama

W ciągu trwających trzy dni działań policjanci z powiatu tureckiego skontrolowali łącznie 176 samochody, ujawnili 83 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości za które nałożono 83 mandaty karne. W ciągu trwania akcji „PRĘDKOŚĆ” doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby.

Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19 lt.
Międzylesie: Pijany 39-latek potrącił...

Międzylesie: Pijany 39-latek potrącił rowerzystę...

16 lt.
Policjanci ujawnili 219 wykroczeń podczas akcji...

Policjanci ujawnili 219 wykroczeń podczas akcji NURD

12 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama