wtorek 23 stycznia 2018

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Tuliszków: Orszak Trzech Króli znów przemierzy miasteczko

Tuliszków: Orszak Trzech Króli znów przemierzy miasteczko
 

W sobotę 6 stycznia znów nadarzy się okazja, by w Tuliszkowie przyłączyć się do przemarszu Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie – które od lat wzbudza nie lada zainteresowanie – odbędzie się dzięki staraniom Gminy i Miasta Tuliszków, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie oraz Parafii św. Wita, a także ogólnopolskich organizatorów przedsięwzięcia.

Wydarzenie rozpocznie Msza Święta, odprawiona o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Następnie zgromadzeni przeniosą się na plac Wolności, gdzie rozdane zostaną setki koron, śpiewników, plakietek, a także sztandary. Tak wyposażeni świętujący będą mogli rozpocząć marsz w orszaku, a kroczący tłum sprawi, że Tuliszków wypełnił się dźwiękami kolęd. Ostatecznie wszyscy zawędrują do hali widowiskowo-sportowej. Tam trzej mędrcy dokonają złożenia mirry, kadzidła i złota.

reklama

 

Podobne artykuły

Rychwał: I Halowe Mistrzostwa Seniorów KOZPN za...

Rychwał: I Halowe Mistrzostwa Seniorów KOZPN za...

z wczoraj
Tuliszków: Zebrali dla WOŚP  22 307 zł....

Tuliszków: Zebrali dla WOŚP 22 307 zł. Koszulka...

15 st.
Tuliszków: Zagrają razem z WOŚP

Tuliszków: Zagrają razem z WOŚP

12 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama