czwartek 24 maja 2018

Joanny, Zdenka, Zuzanny

reklama

Tuliszków: Orszak Trzech Króli znów przemierzy miasteczko

Tuliszków: Orszak Trzech Króli znów przemierzy miasteczko
 

W sobotę 6 stycznia znów nadarzy się okazja, by w Tuliszkowie przyłączyć się do przemarszu Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie – które od lat wzbudza nie lada zainteresowanie – odbędzie się dzięki staraniom Gminy i Miasta Tuliszków, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie oraz Parafii św. Wita, a także ogólnopolskich organizatorów przedsięwzięcia.

Wydarzenie rozpocznie Msza Święta, odprawiona o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Następnie zgromadzeni przeniosą się na plac Wolności, gdzie rozdane zostaną setki koron, śpiewników, plakietek, a także sztandary. Tak wyposażeni świętujący będą mogli rozpocząć marsz w orszaku, a kroczący tłum sprawi, że Tuliszków wypełnił się dźwiękami kolęd. Ostatecznie wszyscy zawędrują do hali widowiskowo-sportowej. Tam trzej mędrcy dokonają złożenia mirry, kadzidła i złota.

reklama

 

Podobne artykuły

Tuliszków:

Tuliszków: "Bitwa o flagę" dla uczczenia 100....

17 maj.
Smaszew: 26-latek staranował Golfem płot....

Smaszew: 26-latek staranował Golfem płot. Słupek...

8 maj.
Tuliszków: Motocykle, czeski rock i pomoc dla...

Tuliszków: Motocykle, czeski rock i pomoc dla Kacpra...

1 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama