środa 01 maja 2024

Józefa, Lubomira, Ramony

TUR króluje na swoim boisku

Rewelacyjnym wynikiem 10-0 zakończył się mecz juniorów młodszych z MKS TUR 1921 Turek grających przeciw WICHER Dobra. Chłopcy z turkowskiego klubu piłkarskiego nie dali żadnych szans swoim rówieśnikom z Dobrej rozgramiając ich na swoim własnym boisku.

Od początku spotkania Tur osiągnął przewagę w posiadaniu piłki i w sytuacjach pod bramką, lecz brakowało wykończenia akcji i do 25 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W 26 minucie świetną akcje Nizołęckiego i Przybylaka na gola zamienił Trzepacz. Po chwili Trzepacz podwyższa na 2:0 i 3:0 - najpierw dobił po strzale Grucy, później w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Przed przerwą świetne podanie Nizołęckiego wykorzystał Przybylak Krystian. Na przerwę Tur schodzi prowadząc 4:0. Swoje sytuacje mieli jeszcze Nizołęcki Przybylak, Gruca, Winiarski, Tomczyk, lecz ich strzały mijały światło bramki lub bramkarz bronił.

FOTOGALERIA z meczu TUR TUREK vs WICHER DOBRA

Druga połowa zaczęła się od bramki Krystiana, który zachował się najprzytomniej w polu karnym i strzelił swojego 2 gola w tym meczu. Dwie kolejne bramki, które strzelili zawodnicy Tura na 6:0 i 7:0, śmiało nadawały się na stadiony świata. Najpierw, po podaniu Młynarczyka, Trzepacz odwrócił się w stronę bramki i huknął z 30 metrów w samo okienko. Następnie Przybylak Krystian uderzył z 25 metrów: piłka odbiła się od bramkarza i wpadła do bramki.

Ostatnie 3 bramki należały do zawodników, którzy weszli na boisko: Młynarski Kuba uderzył z dystansu i piłka wpadła do bramki. W końcówce swoje gole strzelił jeszcze Szwedzki Michał.

- Jestem zadowolony z gry i z wyniku, zawodnicy nie zlekceważyli przeciwnika i grali bardzo konsekwentnie w obronie. Przez cały mecz zespół z Dobrej oddał jeden strzał w światło bramki z rzutu wolnego. Dałem szansę kilku zawodnikom na dłuższą grę, co na pewno podziała mobilizująco na zespół i rywalizację w składzie. – podsumowuje mecz trener Tura Dawid Jóźwiak. -  Bilans bramek na własnym stadionie mamy imponujący i będziemy chcieli to podtrzymać w następnych meczach. Chcę również podziękować kibicom za przyjście na mecz. - dodaje trener.

Bramki:
Trzepacz Beniamin x4
Przybylak Krystian x3
Szwedzki Michał x2
Młynarski Kuba

Skład: Karbowski Dominik (41 minuta Pawlak Mateusz), Przybylak Patryk (41 minuta Lebiedziński Patryk), Tomczyk Hubert, Kamiński Mateusz, Kowalski Jakub (55 minuta Kostrzewa Adam), Młynarczyk Krzysztof, Gruca Patryk (65 minuta Młynarski Kuba), Przybylak Krystian (60 minuta Kaczmarek Przemysław), Winiarski Patryk (55 minuta  Szwedzki Michał), Nizołęcki Cezary (47 minuta Krysztoforski Tomasz) Trzepacz Beniamin.