czwartek 02 maja 2024

Longiny, Toli, Zygmunta

Liczne medale dla zawodników z Władysławowa

Liczne medale dla zawodników z Władysławowa - foto: archiwum prywatne

Podczas rozgrywanych 18 stycznia Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Lekkoatletyce, reprezentanci Gminy Władysławów przywieźli sporo medali oraz wartościowych wyników.

Od kilku lat dzięki ulepszaniu się sportowej infrastruktury, możliwe jest rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych nie tylko na stadionach, ale również na halach. Najlepiej przystosowaną do tego w naszym województwie jest hala w Kaliszu, która to „gościła” najlepszych młodzików z Wielkopolski. Wśród najlepszych znaleźli się zawodnicy UKS „Skoczek” Władysławów. Podopieczni Floriana Berlińskiego oraz Bartłomieja Wiśniewskiego wywalczyli czołowe lokaty w swoich konkurencjach.

Podwójnym medalistą został Jakub Kalinowski, który zajął 2 miejsce w biegu na 60 m przez płotki oraz był 3 w skoku wzwyż. Pozostali medaliści to Adam Chrzuszcz 3 w biegu na 60 m ppł, Karolina Kołata 3 w biegu na 600 metrów oraz Rafał Kołata 3 w biegu na 2000 m.

Znakomite rezultaty osiągnął Bartosz Gąbka. Podopieczny Bartłomieja Wiśniewskiego zajął 1 miejsce w skoku w dal. Wynik osiągnięty przez Bartka 6 metrów 4 centymetry jest drugim wynikiem w Polsce w kategorii młodzika. W biegu na 60 metrów wywalczył 2 miejsce, a czas 7.39 to 3 wynik w kraju.

Rezultaty osiągnięte przez młodych lekkoatletów napawają wielkim optymizmem przed letnimi zawodami. Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się dobrymi wynikami zawodników z naszego powiatu.