Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

czwartek 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha

I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha
 

Na zakończenie roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku zorganizowała dla uczniów I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha, zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, trenera wielu pokoleń siatkarzy, którzy z wielką sympatią wspominają swojego wychowawcę.

Po Turnieju Absolwentów "Jedynki" im. Hirka Łęgosza to kolejny memoriał ku pamięci zmarłego nauczyciela naszej szkoły. W tym roku impreza zmieniła formułę w szkolny festiwal dla wszystkich uczniów "Jedynki". Zawody zorganizowane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 i 6 oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Można powiedzieć, że pomysł się sprawdził, ponieważ do zawodów zgłosiło się 86 uczestników. Rozgrywki prowadzone były równolegle na trzech boiskach, a do sędziowania zgłosili się absolwenci "Jedynki". Po ponad trzygodzinnej rywalizacji nastąpiły rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach. Mistrzami poszczególnych kategoriach zostali:

klasy 4
dziewczęta - 4C 1 - SZYMCZAK, BĘDKOWSKA, KOWALCZYK
chłopcy - 4C 1 - MISIEWICZ, GAWROŃSKI, PIASECKI
klasy 5
dziewczęta - 5B - SEWIOŁ, ŚWINIARSKA, SZCZUPAK
chłopcy - 5B - JASIAKIEWICZ, BUDA, KARNISZEWSKI, JASNOWSKI
klasy 6
dziewczęta - 6B - CZEKALAK, ZIĘTEK, OLAS, SEIDEL, RATAJCZYK
chłopcy - 6A - ŚLUSAREK, DZIERAN, KORZEPA, WARDZIŃSKI

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy oraz słodki przekąski i napoje ufundowane przez panią Iwonę Horonziak - Zych. Zawodnicy z najmłodszej kategorii wiekowej za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju korzystali ze strony internetowej www.wsiate.pl, która umożliwiła sprawne przeprowadzenie zawodów. Na stronie znajdują się również wszystkie wyniki turnieju. Drużyny walczyły również o punkty do klasyfikacji do konkursu na Najbardziej Usportowioną Klasę w szkole, który jest prowadzony od ponad dziesięciu lat. Świetna atmosfera, walka fair play i uśmiechy dzieci to najlepsza nagroda dla organizatora. Kolejny Festiwal już za rok i planowane są nowe atrakcje dla uczestników, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

24 maj.
MINIPHANOMENTA, czyli małe centrum nauki w...

MINIPHANOMENTA, czyli małe centrum nauki w Szkole...

8 maj.
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

11 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama