piątek 21 lipca 2017

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha

I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha
 

Na zakończenie roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku zorganizowała dla uczniów I Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha, zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, trenera wielu pokoleń siatkarzy, którzy z wielką sympatią wspominają swojego wychowawcę.

Po Turnieju Absolwentów "Jedynki" im. Hirka Łęgosza to kolejny memoriał ku pamięci zmarłego nauczyciela naszej szkoły. W tym roku impreza zmieniła formułę w szkolny festiwal dla wszystkich uczniów "Jedynki". Zawody zorganizowane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 i 6 oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Można powiedzieć, że pomysł się sprawdził, ponieważ do zawodów zgłosiło się 86 uczestników. Rozgrywki prowadzone były równolegle na trzech boiskach, a do sędziowania zgłosili się absolwenci "Jedynki". Po ponad trzygodzinnej rywalizacji nastąpiły rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach. Mistrzami poszczególnych kategoriach zostali:

klasy 4
dziewczęta - 4C 1 - SZYMCZAK, BĘDKOWSKA, KOWALCZYK
chłopcy - 4C 1 - MISIEWICZ, GAWROŃSKI, PIASECKI
klasy 5
dziewczęta - 5B - SEWIOŁ, ŚWINIARSKA, SZCZUPAK
chłopcy - 5B - JASIAKIEWICZ, BUDA, KARNISZEWSKI, JASNOWSKI
klasy 6
dziewczęta - 6B - CZEKALAK, ZIĘTEK, OLAS, SEIDEL, RATAJCZYK
chłopcy - 6A - ŚLUSAREK, DZIERAN, KORZEPA, WARDZIŃSKI

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy oraz słodki przekąski i napoje ufundowane przez panią Iwonę Horonziak - Zych. Zawodnicy z najmłodszej kategorii wiekowej za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju korzystali ze strony internetowej www.wsiate.pl, która umożliwiła sprawne przeprowadzenie zawodów. Na stronie znajdują się również wszystkie wyniki turnieju. Drużyny walczyły również o punkty do klasyfikacji do konkursu na Najbardziej Usportowioną Klasę w szkole, który jest prowadzony od ponad dziesięciu lat. Świetna atmosfera, walka fair play i uśmiechy dzieci to najlepsza nagroda dla organizatora. Kolejny Festiwal już za rok i planowane są nowe atrakcje dla uczestników, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Festiwal Minisiatkówki im. Jacka Zycha.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej bez tajemnic

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej bez tajemnic

14 czerw.
Sukces Igora Jasnowskiego z SP1 w Turku w...

Sukces Igora Jasnowskiego z SP1 w Turku w konkursie...

13 czerw.
Brązowy Aplauz Międzynarodowego Dziecięcego...

Brązowy Aplauz Międzynarodowego Dziecięcego...

12 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama