Wystawa: 500 lat reformacji, 180-lecie Parafii Ewangelickiej w Turku / 24.11. godz. 18:00 / Muzeum Miasta Turku

piątek 24 listopada 2017

Emmy, Flory, Romana

reklama

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu
 

W dniach 14-15 października Poznań gościł najlepszych judoków z całej Polski. Byli tam również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo” w Tuliszkowie. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodników i zawodniczek bowiem do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość uczestników - 509 zawodników i zawodniczek z 127 klubów całej Polski.

Budynek Hali Sportowej w Poznaniu w ostatni weekend, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, tętnił życiem. Od piątkowego popołudnia zgłaszali się bowiem zawodnicy i zawodniczki na Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, które odbywały w Morasko k/Poznania.

reklama

Sobotni poranek to czas pełen nerwowości i wielkich oczekiwań chłopców - młodzików, gdyż to właśnie oni swoją kategorią rozpoczynali mistrzostwa.

Swoją obecnością ceremonię otwarcia uświetnili m.in.: Członek Zarządu, oficjalny delegat PZ Judo powołany do otwarcia zawodów Juliusz Kowalczyk, złoty medalista olimpijski Paweł Nastula i srebrna medalistka olimpijska Aneta Szczepańska.

Po ceremonii otwarcia przyszła pora na zmagania na macie. Każdy z uczestników przyjechał do Poznania z nadzieją na tytuł Mistrza Polski, dlatego często, gdy nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, można było zauważyć na ich twarzach rozgoryczenie, żal a nawet łzy, które jak na twardych judoków przystało starali się skrzętnie ukrywać.

reklama

Droga do zdobycia upragnionego tytułu "Mistrza Polski Młodzików" była bardzo trudna, okupiona latami treningów i wyrzeczeń a na samych zawodach poprzedzona wieloma ciężkimi walkami więc nie dziwił nikogo wybuch radości z wygranej jak również poczucie dumy i zadowolenia stojących na podium. Sekcję Judo z Tuliszkowa pierwszego dnia zmagań reprezentowali; Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz, w drugim dniu: Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka i Norbert Tomaszewski.

Jako pierwsza na matę wyszła Natalia Poprawska, w pierwszej walce wygrała z zawodniczka z Żywca przez o-uchi-gari rzucając na wazari i utrzymała ten wynik do końca walki, kolejna runda w której Natalia musiała uznać wyższość przeciwniczki z Warszawy, tym samym trafiła do repasaży, gdzie w dobry stylu szybko uporała się kolejno z zawodniczkami z Wolsztyna i Krakowa, by walczyć w bloku finałowym o brązowy medal.

Walka o brąz była wyrównana jednak mały błąd spowodował, że to przeciwniczka mogła cieszyć się z brązowego medalu. Dobrym wynikiem z pozostałych zawodników mógł się cieszyć Norbert Tomaszewski, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

Medal był blisko, ale niewątpliwie i tak jest to sukces dla Natalii być piątą zawodniczka w Polsce, tym bardziej że jest najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej. Gratuluję Natalii osiągniętego wyniku, może nie był to szczyt jej marzeń ale obserwując jej walki i nastawienie do treningów wiem, że sukcesy przyjdą z czasem.

Wyjazd wspierał Burmistrz GiM w Tuliszkowie oraz sponsorzy klubu, p. Jakub Kowalczyk, prezes firmy IzoSerwis, Tomasz Glanc – PosGlanc, Aneta i Robert Wawrzyniak – Bud-An, Józef Andrzejewski – Hurtownia Artykułów Przemysłowych.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Tuliszków: Zdobywali medale podczas Super Ligi...

Tuliszków: Zdobywali medale podczas Super Ligi Judo

20 list.
Judo: International Judo Baltic Cup - Puchar...

Judo: International Judo Baltic Cup - Puchar Polski...

14 list.
Judocy ćwiczyli pierwszą pomoc

Judocy ćwiczyli pierwszą pomoc

13 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama