III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Bramkarz Kasztelanii Brudzew najlepszy wśród bramkarzy okręgu!

Bramkarz Kasztelanii Brudzew najlepszy wśród bramkarzy okręgu! - foto: freeimages.com / Marc Garrido i Puig
foto: freeimages.com / Marc Garrido i Puig 

Śladem Złotego Buta OZPN Konin wyróżni w tym sezonie najlepszego bramkarza w okręgu. Czynnikiem decydującym o miejscu w nowym rankingu opracowanym przez Komisję ds. Marketingu będzie liczba czystych kont uzyskanych w spotkaniach ligowych. Najlepszy golkiper otrzyma statuetkę "Złotą Rękawicę" oraz nagrody rzeczowe.

- Zasady są analogiczne do rankingu najlepszych strzelców. Liczbę czystych kont bramkarza dzielimy przez ilość spotkań drużyny, a następnie mnożymy razy współczynnik specyficzny dla danej ligi. W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze, decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika, powiedział Rafał Osajda, autor rankingu oraz Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

reklama

W pierwszej dziesiątce dominują bramkarze z klasy okręgowej, jednak w zestawieniu jest reprezentant zarówno trzeciej ligi, jak i B-klasy.

Liderem po rundzie jesiennej jest Mariusz Sobczak. Bramkarz Kasztelanii Brudzew w 16. spotkaniach aż siedmiokrotnie zachował czyste konto, co jest najlepszym wynikiem w całym regionie wśród golkiperów. Co ciekawe, pod względem samych straconych bramek Kasztelania nie jest najlepszą drużyną ligi.

Drugi w zestawieniu jest Artur Siejak z Płomienia Nekli, który sześciokrotnie zagrał "na zero z tyłu". Co ciekawe, jeśli Płomień nie zachowuje w meczu czystego konta, to traci przynajmniej dwa gole. W dziesięciu pozostałych spotkaniach Płomień tracił aż 23 gole.

reklama

Na najniższym stopniu podium jesień kończy Hubert Świtalski z trzecioligowego Sokoła Kleczew. Cztery czyste konta tej jesieni przy bardzo dobrym współczynniku stawia golkipera Sokoła w roli jednego z faworytów zestawienia.

Tuż za podium są bramkarze: Olimpii Koło - Bartosz Kordylewski i Warty Eremity Dobrów - Kamil Gurlaga. Pięć czystych kont to czołowy wynik w regionie. Warto zaznaczyć, Olimpia Koło jesienią straciła zaledwie osiem bramek, aż ośmiokrotnie schodząc z boiska bez straty gola. Względem drużyn jest to najlepszy wynik w regionie. Jednakże, Olimpia rotowała bramkarzami w trakcie jesieni. Obok Bartosza Kordylewskiego w bramce Olimpii stawał Łukasz Szymański, który trzykrotnie nie dał się pokonać rywalom. Tym sposobem mimo imponująco niskiej liczby straconych goli, golkiperzy Olimpii są poza podium.

Szósty jest Jakub Matczak z Wilków Wilczyn, który również pięciokrotnie nie dał się pokonać rywalom. Jednakże, Wilki zagrali mecz więcej w stosunku do Olimpii i Warty Eremity, przez co golkiper z Wilczyna jest tuż za kolegami "po fachu" z innych drużyn.

Na siódmym i ósmym miejscu znajdują się reprezentanci B-klasy. Doświadczony bramkarz Dariusz Śpiewak ze Sparty Konin aż pięć razy w dziewięciu występach nie dał się pokonać rywalom. Identycznego wyczynu dokonał Maciej Pastuszko ze Znicza Władysławów, jednak jego drużyna zajmuje w tabeli ustępuje Sparcie, przez co w zestawieniu znajduje się tuż za Dariuszem Śpiewakiem.

Co ciekawe w rankingu mamy zaledwie jednego reprezentanta A-klasy, mimo iż na tym poziomie występuje aż 25 drużyn. Jest Nim Bartosz Pera z Orlika Miłosław, który w jedenastu meczach Orlika czterokrotnie zachował czyste konto.

Dziesiątkę zamyka Rafał Osajda z Tulisii Tuliszków i jednocześnie autor zestawienia, który czterokrotnie zachował czyste konto. Tulisia straciła jesienią więcej goli niż Olimpia, jednak w przypadku czystych kont można dopatrzyć się analogicznej sytuacji. W bramce Tulisii występuje również Dawid Zajdel, przez co drużynowo Tulisia względem czystych kont jest w czołówce, indywidualnie jednak golkiperzy beniaminka okręgówki są daleko za liderem.

Podobnie jak w przypadku Złotego Buta - wiosną regularnie będziemy publikować wyniki zestawienia. W przypadku Złotej Rękawicy rywalizacja zapowiada się na niezwykle zaciętą. Mamy nadzieje, że utworzony ranking choć w minimalnym stopniu wpłynie motywująco na bramkarzy z terenu OZPN Konin.

Materiał OZPN Konin

Podobne artykuły

Tuliszków: Porażka Tulisii z Błękitnymi Mąkolno

Tuliszków: Porażka Tulisii z Błękitnymi Mąkolno

16 kw.
Malanów: Puchar Prezesa Gromu Malanów pozostał...

Malanów: Puchar Prezesa Gromu Malanów pozostał u...

31 st.
Malanów: Walka o Puchar Prezesa KS Grom Malanów...

Malanów: Walka o Puchar Prezesa KS Grom Malanów już...

25 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama