niedziela 28 kwietnia 2024

Bogny, Walerii, Witalisa

Wygrany turniej juniorek MKS MOS Turek

Wygrany turniej juniorek MKS MOS Turek - foto: materiał nadesłany

Świetnie rozpoczęły zmagania w Wielkopolskiej Lidze Juniorek siatkarki MKS MOS Turek. Na turnieju organizowanym w Koninie przez KTPS Konin nasze dziewczyny odniosły dwa zwycięstwa w stosunku 3:0. Był to pierwszy turniej w tym sezonie w tej konkretnej kategorii wiekowej. Poza zespołem MKS MOS Turek do rywalizacji przystąpiły jeszcze zespoły KTPS Konin oraz MUKS Jantar Kalisz.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z ekipą z Konina. Już pierwsze piłki pokazały, że przeciwnik nie będzie zagrożeniem dla naszego zespołu. Premierowa odsłona zakończyła się wygraną 25:11. Kolejne sety również padłu łupem naszych siatkarek 25:9 oraz 25:12.

W meczu z Koninem naszym głównym atutem była bardzo dobra i regularna zagrywka na wyróżnienie zasługują dwie zawodniczki Dagmara Skopińska oraz Kornelia Jabłońska.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół MUKS Jantar Kalisz. Od początku wiedzieliśmy, że tym razem poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Dziewczyny jednak nie zamierzały zwalniać tępa i z dużym animuszem ruszyły do walki. Kolejnym razem dobra zagrywka siała popłoch w zespole przeciwnym. Tak samo jak w poprzednim meczu prym w tym elemencie wiodła Dagmara Skopińska. Pierwszy set wygrany do 17 zapowiadał, że kolejne odsłony powinny łatwo paść łupem naszych walecznych dziewczyn.

Nasze oczekiwania się sprawdziły i kolejny set wygraliśmy 25:15. W secie drugim bardzo dobrze zagrały nasze dwie środkowe Kamila Matuszak oraz Nikola Jeske, które były nie do zatrzymania na siatce. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Pochwały za grę należą się jednak całemu zespołowi, widać było chęć do wali, zaangażowanie i oczywiście na początku odrobinę strachu.